/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Düzköycancel

Trabzon Düzköy Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Düzköy Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Düzköy satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Düzköy Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Trabzon iline bağlı Düzköy ilçesi bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Düzköy satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin denizden yüksekliğinin yüksek oluşu ve engebeli arazi yapısı ilçedeki tarım faaliyetlerini sınırlandırmaktadır. İlçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçede ormanlık araziler oldukça fazladır. İlçe toplam yüzölçümü 11 bin 700 hektardır. Düzköy satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında birçok sebze, meyve ve hububat ürünü yetiştirilmektedir. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinden başlıcaları; mısır, patates, fındık, fasulye, hayvan pancarı ve karalahanadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri sürdürülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri süt besiciliği şeklinde olup yaz aylarında yaylacılık, kış aylarında ise ahır besiciliği şeklinde yapılmaktadır. İlçede üretilen süt sanayi kuruluşlarına satılarak, tereyağı, kaşar peyniri, telli peynir ve yoğurt yapımında kullanılmaktadır. İlçede yapılan bu ekonomik faaliyetler modernleşme eğiliminde olup bu faaliyetlerden alınan verim her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle ilçenin ekonomisi kalkınma konusunda yükselen bir ivmeye sahiptir. İlçenin dış bölgelere verdiği göçler son yıllarda oldukça azalmış olup, aksine göç almaya başlamıştır. Bu nedenle de ilçeden konut arayan kişilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Düzköy Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 511’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,12’sini (7 bin 128) erkek, yüzde 50,88’ini (7 bin 383) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Düzköy satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Düzköy satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Alazlı Mahallesi, Aykut Mahallesi, Büyük Mahallesi, Cevizlik Mahallesi, Çalköy Mahallesi, Çayırbağı Mahallesi, Çiğdemli Mahallesi, Düzalan Mahallesi, Gökçeler Mahallesi, Gürgendağ Mahallesi, Küçüktepeköy Mahallesi, Orta Mahallesi, Taşocağı Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yerlice Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Trabzon ilinin Düzköy ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Düzköy de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Düzköy Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.