Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tonyacancel
Trabzoncancel

Trabzon Tonya Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tonya Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak satılık konut arayışındakilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tonya satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tonya Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon iline bağlı Tonya ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süre içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Tonya satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğu kesimlerinde Düzköy ve Maçka ilçeleri, batı kesimlerinde Vakfıkebir ve Şalpazarı ilçeleri, güney kesimlerinde Gümüşhane ili, kuzey kesimlerinde ise Vakfıkebir ve Şalpazarı ilçeleri yer almaktadır. Denize kıyısı olmayan ilçenin denizden yüksekliği 755 metredir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup ilçenin yükseltisi kuzey kesimlerden güney kesimlere doğru artmaktadır. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir. İlçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçe ormanlık araziler bakımından zengindir. Akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçede yer alan Fol Deresi ve Çamlık Deresi ilçe için oldukça önemlidir. Tonya satılık ev arayanlar ilçe ekonomisi hakkında araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında en fazla mısır ve fındık üretilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri et ve sür besiciliği şeklindedir. İlçede yapılan bu ekonomik faaliyetler modernleşme eğilimindedir. Bu nedenle ilçeden konut arayan kişilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Tonya Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 592’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,33’ünü (7 bin 52) erkek, yüzde 51,67’sini (7 bin 540) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tonya satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 21 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Tonya satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Biçinlik Mahallesi, Büyük Mahallesi, Çamlı Mahallesi, Çayıriçi Mahallesi, Hoşarlı Mahallesi, İskenderli Mahallesi, Kalemli Mahallesi, Kaleönü Mahallesi, Kalınçam Mahalles,i Karaağaçlı Mahallesi, Karasu Mahallesi, Karşular Mahallesi, Kayacan Mahallesi, Kozluca Mahallesi, Kösecik Mahallesi, Melikşah Mahallesi, Orta Mahallesi, Sağrı Mahallesi, Sayraç Mahallesi, Yakçukur Mahallesi Yeni Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Tonya ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Tonya da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.