/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenifakılıcancel

Yozgat Yenifakılı Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Yenifakılı Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire almayı düşünen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yenifakılı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Yenifakılı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Yenifakılı ilçesi Türkiye’nin güney kesimlerinde yer almaktadır. Yenifakılı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 378 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1036 metredir. Karasal iklim bölgesi içerisinde yer alan ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe bitki örtüsü bozkırdır. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan Yenifakılı dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Yenifakılı satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Tarım faaliyetleri kapsamında sulu ve kuru tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinden başlıcaları; arpa, buğday, nohut, mercimek, şeker pancarı, patates, fasulyedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede yoğun olarak sığır, koyun, kıl keçisi ve tiftik keçisi besleyiciliği yapılmaktadır. İlçede sanayi faaliyetleri kapsamında ise un fabrikaları yer almaktadır. İlçede yapılan bu faaliyetler ilçe halkını büyük ölçüde kalkındırmaktadır. Özellikle son dönemlerde bu ekonomik faaliyetlerin modernleşme eğilimi göstermesi ile birlikte ilçe ekonomisi kalkınma ya başlamıştır. Bu nedenle de yapılan son araştırmalarda ilçeden konut arayışında olan kişilerin sayısının arttığı gözlemlenmiştir.

Yenifakılı Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 538’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,70’ini (2 bin 697) erkek, yüzde 51,30’unu (2 bin 841) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yenifakılı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 7 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Yenifakılı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Altındağ Mahallesi, Cankurtaran Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Yazlak Mahallesi, Yeni Mahallesi, Başpınar Köyü, Bektaşlı Köy,, Çöpçüçiftliği Köyü, Eskiören Köyü, Fehimli Köyü, Üçobalar Köyü ve Yiğitler Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Yenifakılı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Yenifakılı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Yenifakılı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.