/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Patnoscancel
Ağrıcancel

Ağrı Patnos Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Patnos Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Patnos kiralık daire tercihinde bulunmayı düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden, demografik yapısına, mahallelerinden emlak piyasasına kadar birçok konuya değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacaksınız.  Patnos, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ağrı iline bağlı bir ilçedir. Semt, 1554 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Dağlar ile çevrili olan Patnos, engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Süphan, Dumanlı, Bozdağ, Katavin ve Meydan dağları ile çevrili bir havzada yer alan ilçenin denizden yüksekliği ise 1640 metredir. Kent merkezinden tam 80 kilometre uzakta yer alan ilçe, Ağrı’nın en gelişmiş yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. 

Patnos Kiralık Daire Tercih edeceklere İlçenin Ekonomik Yapısı

Herhangi bir yerleşim biriminde ev tutmadan önce, o bölgenin ekonomik yapısı hakkında bilgi edinmek gelecek planlarınızı daha kolay bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olabilir. Patnos kiralık ev tercih edecekler içinde, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli son derece önemli bir konudur. Bölgedeki yerel halkın çok büyük bir bölümü geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Çayır ve mera alanlarının pek olmadığı ilçede, besi hayvancılığı yaygındır. Yerel halkın önemli bir kısmı büyükbaş hayvan yetiştirir ve süt ile peynir üretiminden para kazanır. İlçedeki bir diğer önemli ekonomik faaliyet ise sebzeciliktir. Engebeli arazi yapısı nedeniyle, çok geniş tarım alanlarına sahip olmayan ilçede ayrıca, buğday, arpa ve şeker pancarı da üretilmektedir. 

Patnos Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu 

Patnos, Ağrı ilinin en kalabalık ikinci yerleşimidir. 01 şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 122.833’e ulaşmıştır. Bölgedeki nüfusun %47.30’u kadın, geriye kalan %52.70’i erkektir. Uzun süre eksilerde seyreden nüfus artış hızı 2018 yılında %1.81’e ulaşmıştır. İlçe 25 mahalleden ve 93 köyden meydana gelmektedir. Patnos kiralık konut tercih edecekler,  semtin en gelişmiş on yerleşim bölgesinden herhangi birinde şanslarını deneyebilirler:

  • Yunus Emre Mahallesi 
  • Atatürk Mahallesi 
  • Alpaslan Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi 
  • Sütlü Pınar Mahallesi s
  • Çay Mahallesi 
  • Selahaddin Eyyübi Mahallesi 
  • Yeni Mahalle
  • 14 Nisan Mahallesi 
  • Yeşil Çimen Mahallesi 

Patnos Kiralık Daire Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre ilçede toplam 21.678 adet konut bulunmaktadır. Ayrıca semtte 3.272 adet iş yeri hizmet vermektedir. Bölgede bir evde ortalama 4.14 kişi yaşamını sürdürmektedir. Patnos’ta kiralık evler ortalama 136 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira ise 4 Türk Lirası’dır. Bir başka deyişle kiralayacağınız evin her bir metrekaresi ise 4 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. İlçedeki evlerin ortalama kirası ise 611 Türk Lirası’dır. Ancak bu kira bedeli evin konumundan ve özelliklerinden etkilenmektedir. Örneğin Ağrı Patnos eşyalı kiralık ev arayanlar ile Patnos kiralık müstakil evler düşünenlerin bahsi geçen ortalama rakamın üstüne çıkmaları gerekebilir. Eğer Patnos kiralık daire arayışınızda kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişim kurabilir veya Patnos sahibinden kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Patnos Kiralık Daire
14 Nisan MahallesiAbdulvehap Küfrevi MahallesiAhmed-İ Hani MahallesiAkçaören KöyüAkdilek KöyüAktepe KöyüAkyemiş KöyüAlatay KöyüAlpaslan MahallesiAndaçlı KöyüArmutlu KöyüAşağıgöçmez KöyüAşağıkamışlı KöyüAtatürk MahallesiBadişan MahallesiBağbaşı KöyüBaltacık KöyüBaştarla KöyüBozoğlak KöyüBudak KöyüCami MahallesiCumhuriyet MahallesiÇakırbey KöyüÇamurlu KöyüÇaputlu KöyüÇatmaoluk KöyüÇavuşköy KöyüÇay MahallesiÇiçek KöyüÇimenli KöyüÇukurbağ KöyüDağalan KöyüDedeli Bld. (Budak Mahallesi)Dedeli Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Dedeli Bld. (Merkez Mahallesi)Dedeli Bld. (Üzümlü Mahallesi)Dedeli Bld. (Yeşilova Mahallesi)Değirmendüzü KöyüDemirören KöyüDerecik KöyüDizginkale KöyüDoğansu KöyüDüzceli KöyüEdremit KöyüErgeçli KöyüEryılmaz KöyüEsenbel KöyüEskikonak KöyüGençali KöyüGökçeali KöyüGökoğlu KöyüGönlüaçık KöyüGüllüce KöyüGünbeli KöyüGündüz KöyüGüvercinli KöyüHacılar KöyüHasandolu KöyüHisar Köyüİnönü MahallesiKaratoklu KöyüKarbasan KöyüKaş KöyüKazanbey KöyüKeçelbaba KöyüKızıltepe KöyüKızkapan KöyüKoçaklar KöyüKonakbeyi KöyüKöseler KöyüKucak KöyüKuruyaka KöyüKuşkaya KöyüKürekli KöyüMeydandağı KöyüMollaibrahim KöyüOnbaşılar KöyüOrtadamla KöyüOyacık KöyüÖrendik KöyüÖzdemir KöyüPirömer KöyüSağrıca KöyüSanayi MahallesiSarıdibek KöyüSarısu MahallesiSelahaddin Eyyubi MahallesiSerhad MahallesiSuluca KöyüSusuz KöyüSüphan Dağı MahallesiSütlü Pınar MahallesiTanyeli KöyüTaşkın KöyüTepeli KöyüTurgut Özal MahallesiUsluca KöyüUzunca KöyüUzungün KöyüÜçoymak KöyüÜrküt KöyüYalçınkaya KöyüYeni MahallesiYeşil Çimen MahallesiYeşilhisar KöyüYeşilyurt KöyüYukarıdamla KöyüYukarıgöçmez KöyüYukarıkamışlı KöyüYukarıkülecik KöyüYunusemre MahallesiYurtöven KöyüYüncüler KöyüYürekveren KöyüZincirkale KöyüZirekli KöyüZiyaret Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.