/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kozlukcancel

Batman Kozluk Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Kozluk Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyor. Kozluk kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kozluk Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Batman ilinin en büyük ilçesi olan Kozluk ilçesi yüksek dağların ortasına konumlandırılmış bir ilçedir. Kozluk kiralık daire arayan vatandaşlar ilçenin tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçede Milattan önce 8000-8600 yıllarına ait tarihi kalıntılar bulunmuştur. Bölgede sırasıyla; Asurlular, Medler, Persler, Makedon Krallğı,Seleukoslar ve Partlar hakimiyet kurmuştur. Sonraki dönemlerde Sasaniler’in egemenliği altına giren bölge uzun yıllar Sasaniler ve Romalılar’ın hakimiyet savaşına girdiği bir bölge olmuştur. Sık sık farklı uygarlıkların egemenliği altına giren ilçe 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi sonrasında Türklerin hakimiyetine girmiştir. 1514 yılının başlarında Osmanlı Devleti topraklarına katılan ilçe 19. yüzyılda Bitlis’in Muş sancağına bağlanmıştır. Kozluk kiralık daire arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda Cumhuriyet Dönemi’nin ilk yıllarında Muş ilinin bir ilçesi olarak öne çıkan ilçe 1938 yılında Kozluk ismi ile Siirt’in bir ilçesi olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. 1990 yılında Batman’ın il oluşu ile Siirt ilinden ayrılarak Batman’ın bir ilçesi olan ilçe bölgede yapılan konut tercihlerinde ön plana çıkmaktadır.

Kozluk Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası

Kozluk ilçesi Batman il merkezine 58 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İçerisinden E99 Bitlis-Diyarbakır karayolu geçen ilçe Türkiye-İran karayolunun güzergahında yer alır. Kozluk kiralık daire arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalarda ilçenin Diyarbakır iline 133 kilometre, Siirt iline 63 kilometre, Bitlis iline ise 82 kilometrelik bir uzaklıkta yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe içerisinde yaşayan halk genellikle ilçedeki dağların yamacına yerleşmişlerdir. 1990 sonrası ilçe nüfusunun artması ile ilçe nüfusu Üçyol’da yoğunlaşmaya başlamıştır. Kozluk kiralık ev tercihinde bulunurken ilçedeki Ayngebire bölgesinden ev tercihinde bulunabilirler. Bu bölge hem yer altı suları hem de doğal bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. İlçenin kuzey kesimlerinden Pisyar Çayı, güneydoğusunda ise Mereto Dağı yer almaktadır.

Kozluk Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 61 bin 437’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,31’ini (30 bin 912) erkek, yüzde 49,69’unu (30 bin 525) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kozluk kiralık daire arayan vatandaşların ilçe içerisinde konut tercihinde bulunabileceği 30 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Adnan Menderes Mahallesi, Ağaçlık Mahallesi, Aşağıgüneşli Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Beşevler Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Hamam Mahallesi, İslambey Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerde biri olan sahibinden Kozluk Kale’de kiralık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kozluk Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.