/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenipazarcancel

Bilecik Yenipazar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yenipazar Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için özel olarak oluşturduğumuz ilçe rehberlerimiz artık sizlerle. Yenipazar kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, tarihi, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Yenipazar, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nin güneydoğusunda, Marmara, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgelerinin kesişim noktası üzerinde yer alan ilin kuzeydoğusunda yer alan bir ilçesidir. Yenipazar ilçesi, Marmara Bölgesinin doğusunda yer alan Bilecik’in küçük ve şirin bir ilçesidir. 1926’ya kadar Söğüt’e bağlı, 1926’dan sonra Gölpazarı ilçesine bağlı bir bucak iken, ilçe statüsüne kavuşmuştur.1989 yılında da belediye olmuştur. Coğrafi olarak Marmara bölgesinde yer almasına rağmen iklim özellikleri İç Anadolu Bölgesine benzer. Karasal ve sert bir iklimi vardır. Coğrafi konum bir şehrin; toplumu, devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Dolayısıyla ilçenin coğrafi olarak bulunduğu konum açısından oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Tarihi olarak Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Antik çağlardan günümüze kadar uzanan bu köklü tarih, Selçuklu ve Osmanlı devletleri tarafından fethedilene kadar Bizans hakimiyeti altında idi. Bilecik Yenipazar ilçesi ve Bilecik il genelinin bulunduğu topraklar, Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu nokta olma özelliği taşıması da oldukça büyük öneme sahiptir.

Yenipazar Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Mahalle ve Nüfus Bilgileri

Pazaryeri ilçesinin çevresinde yer alan ilçeler şunlardır;

 • •Kuzeyinde Sakarya ve Bolu il sınırı,
 • •Batısında Gölpazarı ilçesi,
 • •Güneyinde İnhisar ilçesi ve Eskişehir il sınırı,
 • •Doğusunda Bolu il sınırı ile çevrilidir.

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 2.965’tir. Bu sayının yüzde 51,20’si kadın, yüzde 48,80’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 273 kilometrekare, rakımı ise 550 metredir. Yenipazar müstakil ev kiralık ya da Yenipazar kiralık apart gibi farklı seçenek arayışında olanların tercih edebileceği toplam 4 mahalle vardır. Bu mahalleler; 

 • Yeni Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Osmangazi Mahallesi,
 • Çöte Mahallesidir.

409 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Yeni Mahalledir. 

Yenipazar Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Bilecik’in Yenipazar ilçesi ve çevresinde bulunan diğer ilçelerdeki kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 595 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Bilecik Yenipazar sahibinden kiralık daire ya da Bilecik Yenipazar sahibinden müstakil kiralık daire için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Yenipazar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.