/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dörtdivancancel
Bolucancel

Bolu Dörtdivan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Dörtdivan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi daire kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyor. Dördivan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dörtdivan Kiralık Daire Arayışındakiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bolu’nun önemli ilçelerinden biri olan Dördivan, 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçede Bizans Dönemi’ne dair birçok kalıntı bulunmaktadır. Malazgirt Savaşı sonrasında Türklerin yerleşmeye başladığı bölge sonrasında Osmanlı Devleti’nin önemli merkezlerinden biri olmuştur. Dördivan kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğusunda Gerede, batısında Bolu, güneyinde Gerede, kuzeyinde ise Yeniçağa ilçesi yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 284 metrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1167 metredir. İlçenin doğusundan batı kısmına doğru Benli ve Kütüklü sıra dağları uzanmaktadır. İlçede yer alan en yüksek dağ 2 bin 278 metre ile Köroğlu Tepesi’dir. Köroğlu Dağları volkanik dağlardır. İlçenin yerleşim yerleri ve tarım yapılan arazileri genellikle düz arazilerden oluşmaktadır. İlçede yer alan Ulus Çayı, Zonguldak topraklarından Filyos Çayı’na karışmaktadır.

Dörtdivan Kiralık Daire Tercihinde Bulunacak Olan Vatandaşlar İçin Ekonomi Bilgisi

İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Bolu kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin gelirinin yüzde 40’ı tarımdan elde edilirken nüfusun da yüzde 80’i tarımsal faaliyetlerle ilgilenmektedir. İlçede yapılan ekonomik faaliyetlerinin yüzde 10’unu da ormancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedir. Bolu kiralık ev arayan vatandaşlar ilçede tarım faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Dörtdivan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede 7 bin 139 kişi yaşamaktadır. Toplam nüfusun yüzde 48,55’ini (3 bin 466) erkek, yüzde 51,45’ini (3 bin 673) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Dörtdivan kiralık daire tercihinde bulunacak olan kişilerin konut tercihinde bulunabileceği 7 mahalle ve 24 köy bulunmaktadır. Dörtdivan kiralık ev tercihinde bulunacak olan kişilerin tercih edebileceği mahalle ve köyler: Bayramlar Mahallesi, Çavuşlar Mahallesi, Çitler Mahallesi, Deveciler Mahallesi, Hacetler Mahallesi, Kadılar Mahallesi, Kargıbayramlar Mahallesi, Adaköy Köyü, Aşağıdüğer Köyü, Göbüler Köyü, Dülger Köyü, Doğancılar Köyü, Çetikören Köyü, Çardak Köyü, Çalköy Köyü, Cemaller Köyü, Bünüş Köyü, Aşağısayık Köyü, Yağbaşlar Köyü, Süleler Köyü, Sorkun Köyü, Seyitaliler Köyü, Ömerpaşalar Köyü, Ortaköy Köyü, Kuruca Köyü, Kılıçlar Köyü, Yalacık Köyü, Yayalar Köyü, Yukarıdüğer Köyü, Yukarısayık Köyü ve Gücükler Köyü’dür.

Sizler de Bolu Dörtdivan kiralık daire arayışındaysanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Dördivan’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.