/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mudurnucancel
Bolucancel

Bolu Mudurnu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mudurnu Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Mudurnu kiralık daire konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Mudurnu, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nin batı bölümünde yer alan Bolu iline bağlı dokuz ilçeden biridir. Mudurnu, Bolu kentinin en gelişmiş üçüncü yerleşim birimidir. Aynı zamanda kentin en kalabalık üçüncü ilçesidir. Kent merkezinden tam elli iki kilometre uzakta yer alan ilçede bulunan eski Türk evleri oldukça meşhurdur ve dünyaca ünlüdür. Yeşilin hakim olduğu semtte, birçok tarihi eser de bulunmaktadır. Bölgedeki eski evlerin yanı sıra, ilçede yer alan camiler, hamamlar semtin turistik değerini arttırmaktadır. Bölge doğal güzellikleri ve köklü tarihi ile şehrin en önemli yerleşim birimlerinden biridir.

Mudurnu Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Mudurnu kiralık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde, semtin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Özellikle, başka kentlerden ya da ilçelerden gelenlerin bölgenin doğası, iklimi ve coğrafi durumu hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Bolu’nun bir ilçesi olan Mudurnu, 1409 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından şehrin en büyük yerleşim birimidir. Tüm bunlara ek olarak, Mudurnu’nun rakımı, daha açık bir deyişle denizden yüksekliği yaklaşık 850 metredir. İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de bütün yıl yağış alır. Kış aylarında sıcaklıklar düşer ve zaman zaman kar yağışı da görülür. Akarsu rejiminin düzenli olduğu ilçeye can suyunu getiren birkaç farklı su kaynağı bulunmaktadır.

Mudurnu Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Yazının ikinci bölümünde, ilçeyi daha yakından tanımanız için bölgenin tarihinden bahsedeceğiz. Mudurnu, ülkemizin en eski yerleşim birimlerinden biridir ve Mudurnu kiralık konut tercih etmeyi planlayanların da bu alanda bilgi sahibi olması yararlarına olacaktır. Kaplıcaları ve eski Türk evleri ile ünlü Mudurnu ilçesinde bilinen ilk yerleşme, antik çağlarda başlamıştır. Neolitik dönemde başlayan yerleşme daha sonrasında Hititlerin, Friglerin, Perslerin, Romalıların ve Bizanslıların hakimiyetine geçmiştir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya giren Türkler, Selçuklu İmparatorluğu döneminde uç beylikler olarak örgütlenmiştirler. Daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’nda Orhan Bey döneminde bölge ele geçirilmiştir. Bu tarihten itibaren Bolu’nun bir nahiyesi olarak tapu tahrir kayıtlarında ismini almıştır.

Mudurnu Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Demografisi

Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporundan alınan bilgilere göre semtte, yaşamını devam ettirenlerin sayısı 19.327’e ulaşmıştır. İlçe kentin en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir ve şehir nüfusunun yaklaşık %6.20’sine ev sahipliği yapmaktadır. Semt nüfusunun %50.35’sı erkek, %49.64’ü kadındır. İlçe nüfusu 2012 yılından sonra düşmüştür. 2017 yılından sonra ise ciddi bir artış göstererek artma eğilimine girmiştir. Popülasyonun artış hızı ise %1.25 olarak hesaplanmıştır. Bolu Mudurnu kiralık ev tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden birini düşünebilirler:

 • Musalla Mahallesi

 • Kaygana Mahallesi

 • Merkez Mahallesi

 • Karaçomak Mahallesi

 • Seyrancık Mahallesi

 • Yıldırım Beyazıd Mahallesi

 • Büyük Camii Mahallesi

 • Karacasu Mandıra Mahallesi

 • Hızırfaki Mahallesi

 • Yeğenderesi Mahallesi

 • Karacakaya Mahallesi

Eğer Mudurnu kiralık daire tercihinizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, semtte yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Mudurnu kiralık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.