/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sebencancel
Bolucancel

Bolu Seben Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Seben Kiralık Daire Arayanlara İlçeye Özel Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Seben kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Seben, Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bolu iline bağlı, il merkezine 54 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. İsmini kuzeyinde bulunan Seben Dağları’ndan almış olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda Seben kelimesinin anlamı da yüce, ulu dağ anlamındadır. Seben - Bolu karayolu üzerinde bulunan ve ilçe merkezine 24 kilometre mesafede yer alan Seben Gölü, Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük göl olma özelliği taşımaktadır. Seben Gölü, Pavlu Kaplıcaları, Kartalkaya Kayak Merkezi, Fosil Orman ve kayaevleri ile oldukça bilinen bir ilçedir. İlçe yöresine özgü olarak meşhur olan Seben elması, Seben karpuzu, Seben üzümü, Seben pekmezi, Seben domatesi, Seben İza bulguru, Seben Çeltikdere pirinci ve Seben Korucuk fındığı gibi organik olarak markalaşmış ürünlere sahiptir. Yakın gelecekte eğitim, spor, kültür, tarım ve turizm kenti olarak yıldızı parlayacağı düşünülen bir yerdir. 

Seben Kiralık Daire Düşünenler İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Seben ilçesi, Bolu’nun Merkez ilçesi ile birlikte 9 ilçesi arasında en az nüfusa sahip ikinci ilçedir. Şehrin nüfusu 5.250’dir. Bu sayının yüzde 52,30’u kadın, yüzde 47,70’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 817 kilometrekare, rakımı ise 750 metredir. Seben kiralık konut tercihi yapmak isteyenlerin tercih edebileceği toplam 2 mahalle vardır. Bunlar; 

  • Çarşı Mahallesi
  • Keskinli Mahallesi.

İlçeye bağlı toplam 29 köy bulunmaktadır. Bu köylerin isimleri ise şöyledir; Susuz, Solaklar, Nimetli, Yuva, Yağma, Tepeköy, Tazılar, Musasofular, Kuzgölcük, Kozyaka, Alpagut, Bakırlı, Çeltikderesi, Dedeler, Değirmenkaya, Bozyer, Dereboyu, Ekiciler, Kızık, Kesenözü, Gerenözü, Gökhaliller, Güneyce, Kaşbıyıklar, Karaağaç, Kabakköy, Hoçaş, Haccağız ve Korucuk Köyü. 1946 yılında, 4869 sayılı kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuş olan Seben ilçesi, tarih boyunca Hitit, Frig, Lidya ve Pers gibi büyük medeniyetlere ev sahiplik yapmış topraklarda kurulmuştur. Seben kiralık daire düşünenler için çevresindeki diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Doğusunda Kıbrıscık ilçesi,
  • Batısında Mudurnu ilçesi,
  • Kuzeyinde Bolu Merkez ilçesi,
  • Güneyinde ise Nallıhan ilçesi ile komşudur. 

Seben Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Bolu ilinin Seben ilçesi ve diğer çevre ilçelerdeki tüm kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 94 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 19 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 472 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Bolu Seben’de sahibinden kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.