/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeniçağacancel

Bolu Yeniçağa Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yeniçağa Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yeniçağa kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yeniçağa Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bolu’nun bir ilçesi olan Yeniçağa geçmiş dönemlerde Gerede ilçesi içerisinde bir nahiye iken 1990 yılında ilçe haline dönüştürülmüştür. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe Türk tarihi açısından da oldukça önemlidir. İlçe 1904 yılında çıkan büyük bir yangın felaketi sonrasında yeni ve eski olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Halkın büyük bir kısmı Reşadiye bölgesine göç etmiş olup eski bölgeye Eskiçağa, yeni göç edilen bölgeye ise Yeniçağa ismi verilmiştir. Yeniçağa kiralık daire arayan kişiler bölge tarihi ile ilgili olarak yaptıkları araştırmalarda bölgenin 1402 yılında gerçekleşen Ankara Savaşı’nda orduların toplanma yeri olduğu bilgisine ulaşmaktadır.

Yeniçağa Kiralık Daire Arayanlara İlçe Coğrafya Bilgisi

İl merkezine 38 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe İstanbul-Ankara Karayolu üzerinde yer almaktadır. Mevsimsel özellikleri sebebi ile oldukça fazla yeşil alana sahip olan ilçede ünlü mesire yerleri bulunmaktadır. Bu mesire yerlerinden birisi ise göçmen kuşların konaklama yeri olan ‘Kuş Cenneti’dir. İlçede bulunan Yeniçağa Gölü’nün suları tatlı olup bu sebeple gölden karabalık avlanabilmektedir. Ulaşım konusunda oldukça rahat olan bölge turizm anlamında da oldukça gelişmiştir. İlçede yer alan Şair Dertli’nin de mezarının bulunduğu tepe yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. Bolu Yeniçağ kiralık daire arayan vatandaşlar araştırmaları sonucunda bölgede tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadırlar. Bunun dışında ilçede sürdürülen nakliyecilik faaliyetleri ilçenin önemli gelir kaynaklarındandır.

Yeniçağa Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 294’tür. İlçe toplam nüfusunun yüzde 50,30’unu (3 bin 669) erkek, yüzde 49,70’ini (3 bin 625) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yeniçağa kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 mahalle ve 16 köy bulunmaktadır. Yeniçağa kiralık ev arayanların konut tercihinde bulunabileceği mahalle ve köyler: Asil Bey Mahallesi, Camiatik Mahallesi, Gölyüzü Mahallesi, Adaköy Köyü, Akıncılar Köyü, Doğancı Köyü, Aşağıkuldan Köyü, Çamlık Köyü, Dereköy Köyü, Eskiçağa Köyü, Gölbaşı Köyü, Hamzabey Köyü, Kemaller Köyü, Kındıra Köyü, Ören Köyü, Sarayköy Köyü, Şahnalar Köyü, Yamanlar Köyü ve Yukarıkuldan Köyü’dür.

Sizler de Bolu Yeniçağa ilçesinden kiralık daire tercihinde bulunmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bolu Yeniçağ’da uygun fiyatlı kiralık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Yeniçağa Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.