/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kelescancel

Bursa Keles Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Keleş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Keleş kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Keleş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bursa şehir merkezine 61 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçenin yüzölçümü 640 kilometrekaredir. Rakımı 1050 metre olan ilçenin doğusunda İnegöl, batısında Orhaneli, kuzeydoğusunda Domaniç ve Tavşanlı, kuzeyinde ise Bursa Merkez ilçesi yer almaktadır. Keleş Deresi Vadisi Üzerinde kurulmuş olan ilçe Bursa iline batıdan Hüseyin Alanı Geçidi, doğudan ise Tepel Geçidi ile bağlanmaktadır. Keleş kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe halkının büyük bir bölümünün geçimini tarım ve hayvancılıktan sağladığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçe içerisinde en fazla yetiştirilen tarım ürünleri; çilek, kiraz, vişne, tütün, nohut, anasondur. İlçede aktif bir sanayi kuruluşu bulunmamaktadır. Yalnızca son dönemlerde süt işleme tesisleri kurulmaya başlanmıştır. Linyit kömürü bakımından da oldukça zengin olan bölgede Kelei LinyitleriBaşmühendisliği’na ait linyit kömür ocağı bulunmaktadır. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan halk bu gelirlerin dışında Bursa ve diğer illere giderek mevsimlik işçi olarak çalışmaktadırlar.

Keleş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Tarih Bilgisi

Bursa Keleş kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. 1953 tarihine kadar Orhaneli ilçesine bağlı bir nahiye olan Keleş ilçesi içerisinde Doğu Rum kalıntıları bulunmaktadır. Osmanlı Beyliği’nin kuruluşundan sonra Yörük boyları Keleş bölgesine yerleşmiştir. Sonrasında ise Moğol istilasından kaçan Türkler bu bölgeye doğru göç etmişlerdir. Uzunca bir dönem Yeni Dağ nahiyesi olarak anılan bölge 1868-1882 yılları arasında Bursa Merkez kazasına bağlanmış olup 1953 yılına gelindiğinde ise ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Keleş Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 12 bin 355’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,23’ünü (6 bin 82) erkek, yüzde 50,77’sini (6 bin 273) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Keleş kiralık daire arayan vatandaşların ilçe içerisinde konut tercihinde bulunabileceği 42 adet mahalle bulunmaktadır: Bıyıklıalanı Mahallesi, Cuma Mahallesi, Çayören Mahallesi, Çukur Mahallesi, Dağ Demirciler Mahallesi, Dağdibi Mahallesi, Davutlar Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Delice Mahallesi, Denizler Mahallesi, Durak Mahallesi, Düvenli Mahallesi, Epçeler Mahallesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, Gelemiç Mahallesi, Gököz Mahallesi, Harmanalanı Mahallesi, Harmancık Demirci Mahallesi, Haydar Mahallesi, Issızören Mahallesi, Karaardıç Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kıran Işıklar Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Koca Kovacık Mahallesi, Kozbudaklar Mahallesi, Küçük Kovacık Mahallesi, Menteşe Mahallesi, Pınarcık Mahallesi, Sofular Mahallesi, Sorgun Mahallesi, Uzunöz Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yazıbaşı Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yunuslar Mahallesi, Akçapınar Mahallesi, Alpağut Mahallesi, Avdan Mahallesi, Baraklı Mahallesi, Basak Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan sahibinden Keleş Belenören Mahallesi’nde uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

27 Temmuz 2020

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

24 Temmuz 2020

Keles Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.