/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ilgazcancel

Çankırı Ilgaz Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ilgaz Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ilgaz kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Ilgaz Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

Çankırı ilinin önemli ilçelerinden biri olan Ilgaz ilçesinin güneyinde Yapraklı ve Korgun, doğusunda Kastamonu ilinin Tosya ve İhsangazi ilçeleri, batısında ise Kurşunlu ve Bayramören ilçeleri yer almaktadır. Ilgaz kiralık daire arayışında olan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe içerisinde yer alan Ilgaz Dağları bölge için oldukça önemlidir. Ilgaz Dağlarının üzerinden geçen Devrez Çayı ilçenin su ihtiyacını önemli derecede karşılamaktadır. Karadeniz iklim bölgesi ve Karasal iklim bölgesinin kesişimi üzerinde yer alan bölgede her iki iklim tipinin özellikleri de görülmektedir. Ilgaz ilçesinde kışlar serin ve yağışlı, yazlar ise ılık geçmektedir. Bölge sınırlarından geçmekte olan Kızılırmak ilçe için önemli bir akarsu olmasının yanı sıra Türkiye’nin de en uzun ırmağı olma özelliğine sahiptir. Bölgede son dönemde yaşanan gelişmelerle birlikte modernleşme eğilimi yükselmiştir. Bu sebep ile Ilgaz kiralık konut arayışında olan vatandaşların sayısında da gözle görülür bir artış yaşanmıştır.

Ilgaz Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 891’dir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 49,92’sini (7 bin 433) erkek nüfusu, yüzde 50,08’ini (14 bin 891) ise kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ilgaz kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 mahalle ve 75 köy bulunmaktadır. Ilgaz satılık ev arayışında olanların tercih edebileceği mahalle ve köyler: Fatih Mahallesi, Gazi Dede Mahallesi, Karataş Mahallesi, Şentepe Mahallesi, Ulupınar Mahallesi, Yavuz Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Ziraat Mahallesi, Akcaören Köyü, Aktaş Köyü, Alıç Köyü, Alibey Köyü, Alpagut Köyü, Aşağıbbozan Köyü, Arpayeri Köyü, Aşağıdere Köyü, Aşağımeydan Köyü, Aşıklar Köyü, Balcı Köyü, Başdibek Köyü, Belören Köyü, Belsöğüt Köyü, Beyköy Köyü, Bozatlı Köyü, Bükcük Köyü, Eksik Köyü, Daniment Köyü, Çörekçiler Köyü, Çatak Köyü, Çeltikbaşı Köyü, Ericek Köyü, Çatak Köyü, Çaltıpınar Köyü, Cömert Köyü, Candere Köyü, Bükcük Köyü, Gaziler Köyü, Gökceyazı Köyü, Güneyköy Köyü, Hacıhasan Köyü, Kaleköy Köyü, İnköy Köyü, İkikavak Köyü, Ilısılık Köyü, Kuyupınar Köyü ve Kayı Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Çankırı Ilgaz ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çankırı Ilgaz’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, tercih edeceğiniz kiralık konutunuza hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Ilgaz Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.