/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ortacancel

Çankırı Orta Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Orta Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Orta kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Orta Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarih Bilgisi

İlçenin kuruluş tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte tarihinin Milattan Önce 3000’li yıllara dayandığı düşünülmektedir. Bölgenin geçmiş dönemlerde Hitit, Roma, Bizans, Pafgonya, Selçuklu, Danışmentli ve Türkmen uygarlıklarına ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Sonraki dönemlerde Osmanlı Devleti hakimiyetine giren bölgede yapılan kazılarda bu uygarlıklara sahip anıtlar bulunmuştur. Orta kiralık daire arayan kişiler ilçeye bağlı köylerde Oğuz Türklerine ait de birçok kalıntıya rastlamıştır. 1959 yılına gelindiğinde ilçe statüsüne kavuşan bölge içerisinde 5 belde 22 köy ve 19 mahalle bulunmaktadır.

Orta Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarım Bilgisi

İlçede tahıl, yem bitkileri ve yumru bitkileri yetiştirilmektedir. Üretilen tahıl ürünleri sebebi ile Çankırı ilinde özel bir yere sahip olan bölgede, ilde yapılan yumru bitki üretiminin yüzde 12’si yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin bölgeye oranı düşüktür. Ancak bölgede yetiştirilen yumru bitkilerin oranı diğer bölgelerden yüksektir. Çankırı Orta kiralık daire tercihinde bulunacak olan kişiler ilçe hakkında araştırma yaparken ilçede belli başlı meyvelerin de yetiştirildiği bilgisine ulaşmaktadır. Bölgede yetiştirilen meyveler arasında armut, elma ve vişne tarım ürünleri ön plana çıkmaktadır.

Orta Kiralık Daire Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 439’dur. Çankırı Orta mahallesi nüfusunun yüzde 51,71’ini (10 bin 570) erkek nüfusu, yüzde 48,29’unu (9 bin 869) ise kadın nüfusu oluşturmaktadır. Orta kiralık daire arayan vatandaşların ilçe içerisinde konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 25 adet köy bulunmaktadır. Çankırı kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler:  Cem Sultan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Eski Yayla Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İnkilap Mahallesi, Kanlıca Mahallesi, Kayılar Mahallesi, Sultan Beyazıt Mahallesi, Buğurören Köyü, Büğdüz Köyü, Derebayındır Köyü, Dodurga Köyü, Doğanlar Köyü, Elden Köyü, Elmalık Köyü, Gökçeören Köyü, Hasanhacı Köyü, Hüyükköy Köyü, İncecik Köyü, Kalfat Köyü, Karaağaç Köyü, Kayıören Köyü, Kırsakal Köyü, Kısaç Köyü, ortabayındır Köyü, Özlü Köyü, Sakaeli Köyü, Sakarcaören Köyü, Salur Köyü, Sancar Köyü, Tutmaçbayındır Köyü, Yenice Köyü ve Yuva Köyü’dür.

Sizler de Çankırı Orta ilçesinde kiralık daire arayan kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çankırı Orta’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek ilçe içerisindeki konutlara hızlıca gözatabilir ve böylelikle konut kiralama işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Orta Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.