/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ortaköycancel

Çorum Ortaköy Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ortaköy Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Çorum’un Ortaköy ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta rehberimiz; Ortaköy kiralık daire arayanlarımız için Ortaköy’e ait bütün merak ettiğiniz tarihsel gelişimi, kiraya çıkabileceğinizi düşündüğü; muhtemel mahallelerini ve bunlara ait ilçe nüfus bilgilerini, son olarak da gidip görmeniz gerektiğini düşündüğü; ilçenin tarihten gelen kültürel miraslarını en güncel ve en doğru bir şekilde derleyip size aktarıyor.

M.Ö Hitit, Bizans ve Roma uygarlıklarına uzun bir süre ev sahipliği yapmış olan Ortaköy, uzun yıllar Amasya sancağına bağlı olarak varlığını sürdürmüş olsa da 1959 yılından sonra 7033 sayılı kanun gereği artık Çorum’a bağlanmıştır. Ortaköy, 1 belde ve 14 köyden meydana gelip 2019 yılı TUİK son nüfus verilerine göre de 8.696 nüfusla Çorum’un %1,62’lik kısmını kapsamaktadır.

Ortaköy Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Kültür Rehberi

Ortaköy’de yaşamayı ve gezmeyi planlayanlarımız için ben biraz ilçenin doğal güzellikleri ve tarihi kültür miraslarından bahsetmek istiyorum. Çorum il merkezine 53 km uzaklıkta kalan Ortaköy, huzurlu bir ilçe olduğu kadar içerisinde kendisine hayran bırakan bir takım doğal güzellikleri de beraberinde taşımaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

 • İncesu Kanyonu; Ortaköy’e 12 km mesafede İncesu Köyünün içinde kalan bu tarihi yapı, bizlere doğal bir ihtişam sergilediği kadar her iki tarafında bulunan duvarlarıyla da bizlere Helenistik dönemin tarihi yapılarından bir şeyler anlatmaktadır. İçinizden Rafting veya Trekking sporları ile ilgilenenler varsa eğer, burası ilçenin en ilgi çekici mekânlarından biri diyebilirim.
 • Aşdağul Mağarası; ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan bu yapı, adını aldığı Aşdağul köyünün içerisinde bulunmaktadır. Derinliği 13 m olan bu mağaradan kanyon görünümlü vadileri de görmek mümkün.
 • Şapinuva Ören; ilçe merkezine 3 km uzaklıkta kalan bu tarihi yapı, Hitit devletinin önemli bir şehridir. M.Ö Hititler, A-B-C-D binalarından oluşan Ören’i; siyasi, dini, idari ve coğrafik olarak kullanmaktaydı. Hatta A binasını; idari, B binasını; ticari, C ve D binalarını da; dini olarak kullandıkları söylenmektedir. Yapımı hala devam etmekte olan kazı araştırmaları ile burada birçok eser ve kaya kabartmasına da rastlanmıştır. Milat öncesinden izler taşıyan bu mimari yapıya bir gün mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

İlçede yaşamayı düşünüp Ortaköy kiralık konut düşünenler için Ortaköy’e komşuluk yapan diğer yakın ilçeler ise;

 • Çorum’un Mecitözü ilçesine; 36 km
 • Amasya’nın Göynücek ilçesine; 24 km
 • Yozgat’ın Aydıncık ilçesine; 39,5 km’dir.

Ortaköy Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Fiyat Bilgisi

Şimdi, Ortaköy’de ev tutmayı düşünenlerimizi Emlakjet.com emlakçılarından edindiğimiz bilgiler doğrultusunda fiyatlar üzerine biraz aydınlatalım. 

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki ortalama bina yaşları çok eski olduğundan m2 ‘si 90-120’ye düşen 2+1 daireler Ortaköy’de, ev sahibine ve bulunduğu çevresine göre 300-400 TL arasında bir fiyatta değişiklik gösterebiliyor. Eğer ki memur veya çalışan olup ilçeyle sürekli bir bağlantı halinde olduğunuz bir durum var ise kendinize alternatif çözümler de üretebilirsiniz. Örneğin; Çorum Merkezden ev tutup ilçeye gün içerisinde belli saatlerde kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer bu konuda yardım almak isterseniz daha detaylı bilgi için Emlakjet.com listeleme sayfasından Ortaköy kiralık ev 2+1 yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi seçip emlakçılarımızla veya ev sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. 

Ortaköy Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Ortaköy ilçesine ait kiralık daire tutabileceğiniz ilçe merkezine en yakın toplam 5 mahalle vardır. En fazla nüfusun ikamet ettiği mahalleleri sırayla yazacak olursak;

 • Bahçelievler Mahallesi;  1.343 kişi,
 • Şirinevler Mahallesi; 1.169 kişi,
 • Suyolu Mahallesi; 1.018 kişi,
 • Bahçelievler Mahallesi; 1.012 kişi,
 • Cumhuriyet Mahallesi; 954 kişidir.

Ortaköy’ün en güvenilir ve en rahat evine kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını veya ev sahiplerini Emlakjet.com listeleme sayfasından Ortaköy kiralık daire Bahçelievler Mahallesi yazarak görüntüleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Ortaköy Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.