/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eynesilcancel
Giresuncancel

Giresun Eynesil Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Eynesil Kiralık Daire Bakanlara Bölge Rehberi

Eynesil kiralık daire arayan EmlakJet ziyaretçilerinin bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırladık. Eynesil, Giresun’un bil ilçesidir. 1960 yılında ilçe statüsüne getirilmiştir. İlin kuzeydoğusundadır. Giresun’un en küçük ilçesidir. 51 kilometrekarelik yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 9 metre civarlarındadır. İl merkezine yaklaşık 76 kilometre uzaklıktadır. İlçenin kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Trabzon ili, batısında ve güneyinde Görele ilçesi yer alır. Tipik Karadeniz iklim tipi görülür. Her mevsim yağış görülür. Kış ayları ılık, yazları serin geçer. Yağış miktarının fazla olması bitki örtüsü çeşitliliğine neden olmuştur. İlçedeki akarsular Dizgine ve Topallı Dereleridir. İlçenin gölü yoktur. Dağlık bir arazi yapısına sahip olduğu için ulaşım açısından zorlukları vardır.

Eynesil Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

İlçe halkının geçim kaynaklarında tarım ön plandadır. Çay ve fındık en önemli tarım ürünleridir. Ayrıca ilçede aile ihtiyacını karşılamak için patates, mısır ve salatalık gibi sebzeler yetiştirilir. Bölge topraklarının küçük parçalara ayrılmış olması tarımdan elde edilen gelirlerin yeterli olmamasına sebep olmuştur. İlçede geniş araziler bulunmamaktadır. Topraklar tarıma oldukça elverişlidir. Fakat iklim ürünlerin şartlarını olumsuz etkilemektedir. Son zamanlarda kivi üretiminde artış yaşanmaya başlamıştır. Hayvancılık ise ilçenin genel geçim kaynağı olmaktan ziyade daha çok aile ihtiyacını karşılamak için yapılır. En çok sığır yetiştiriciliği yaygındır. Hayvancılıkta balıkçılık önemli bir yere sahiptir. İlçenin topraklarının dar olması yöre halkını başka geçim kaynaklarına yöneltmiştir. Bunların başında hizmet sektörü ve ticaret gelir. İlçede büyük sanayi kuruluşu yoktur. Çay ürünlerinin işlenmesi için çay fabrikaları ve küçük çapta atölyeler vardır. Ticarette ise tarımda çay ile fındık, hayvancılıkta tereyağı, yumurta ve bal ticareti gelir kaynaklarındandır. 

Eynesil Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu 

2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 13.955 kişiden oluşur. Nüfusun %53,29’unu kadınlar ve %46,71’ini erkekler oluşturur. İlçenin 2017’deki nüfusu 12.923’tür. Bir yılda ilçe nüfusunda artış yaşamıştır. Yıllık nüfus artış oranı %7,99’dur. Nüfus yoğunluğu 274’dür. Bu da ilçede kilometrekareye 274 kişi düştüğü anlamına gelir. İlçenin toplam 12 mahalle ve 11 köyü vardır. Eynesil kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

 • Gümüşçay Mahallesi 4.569,
 • Köseli Mahallesi 964,
 • Altınlı Mahallesi 902,
 • Boztepe Mahallesi 833,
 • Derebaşı Mahallesi 801,
 • Camidüzü Mahallesi 428,
 • Kıran Mahallesi 425,
 • Belen Mahallesi 396,
 • Yakuplu Mahallesi 291,
 • Sokak Mahallesi 289,
 • Tamyanı Mahallesi 216 ve 
 • Erzikıranı Mahallesi 107 kişiden oluşur. 

Eynesil Kiralık Daire Fiyatları

Ağustos 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre Eynesil’deki konut sayısı 9.729’dur ve konut başına düşen hane halkı sayısı 2,06’dır. İşyeri sayısı 697’dir. İlçedeki evlerin alanları ortalama 106 metrekare olarak karşımıza çıkar. Eynesil kiralık daire fiyatları ortalama 1.025 Türk Lirasıdır. Birim kira bedeli ortalama 10 Türk Lirasına denk gelir. 

Ev için bütçeniz belirlendiyse geriye sadece ilanları incelemek kaldı. EmlakJet sayesinde istediğiniz yerdeki ev ilanlarını görebilir ve ilanlar arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip olan örneğin; Eynesil eşyalı kiralık daire ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.