/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şebinkarahisarcancel
Giresuncancel

Giresun Şebinkarahisar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şebinkarahisar Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Şebinkarahisar kiralık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Şebinkarahisar, Şebinkarahisar, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı bir ilçedir. Giresun on altı farklı ilçeden oluşmaktadır. Şebinkarahisar ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık altıncı yerleşim birimidir. İlçede yaşamını sürdürenlerin sayısı kent nüfusunun yaklaşık %4.81’ine tekabül etmektedir. Giresun, 1923 yılında Trabzon’dan ayrılarak  il statüsüne kavuşmuştur. 1933 yılında ise Şebinkarahisar, Giresun iline bağlanmıştır. Daha önceleri Trabzon’a bağlı bir nahiyedir. 

Şebinkarahisar Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Şebinkarahisar kiralık ev düşünenlerin ilk olarak, semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu sebeple yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi konumuna değindik. Şebinkarahisar, Karadeniz Bölgesi’nin doğu hattında yer almaktadır. Giresun il merkezinden yaklaşık yüz sekiz kilometre uzakta bulunmaktadır. Semt, 1362 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı  yaklaşık 1362 metredir. İlçenin en yüksek noktası 2008 metre rakıma sahip olan Giresun Dağları’dır. İlçe de bu dağların güney eteklerinde konumlanmış durumdadır. Semt, dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçe akarsu ve göl bakımından zengindir. Bu sebeple de semtte Kılıçkaya Barajı ve Hidroelektrik Santrali yer almaktadır. Semtte, karasal iklim hüküm sürmektedir. Yaz ve kış aylarında yağmurlu olan ilçede, en sıcak ay Temmuz, en soğuk ay ise Ocak’tır.

Şebinkarahisar Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı 21.814 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.35’i erkek, %49.65’i ise kadındır. İlçe yüzölçümü bakımından ilin en büyük yerleşim birimidir. Bu sebeple kilometrekareye düşen kişi sayısı 30’dur. İlçenin nüfusu 2013-2016 yılları arasında azalmıştır. 2017 yılından sonra da ilçe nüfusu küçük bir artış göstermiştir. Ancak bugün, semtin popülasyonu azalma eğilimindedir. İlçedeki nüfusun artış hızı - %1.24’tür. İlçe, on beş mahalle ve altmış iki köyden meydana gelmektedir. Giresun Şebinkarahisar kiralık konut tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birinde araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Bülbül Mahallesi 
 • Yavuz Sultan Selim Mahallesi
 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi
 • Avutmuş Mahallesi
 • Müftü Mahallesi
 • Taş Mahallesi
 • İkioğul Mahallesi
 • Biroğul Mahallesi
 • Tamzara Mahallesi
 • Kızılca Mahallesi
 • Kırkgöz Mahallesi
 • Akbudak Mahallesi 

Eğer Şebinkarahisar kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Şebinkarahisar kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.