/static/img/logo.svg
search
Karabağlarcancel

Karabağlar Kiralık Daire

araması için 443 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karabağlar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak yeni ev arayan vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Karabağlar kiralık daire arayışında olan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberimize göz atmadan seçeceğiniz daireye karar vermeyin.

Karabağlar İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Karabağlar ilçesi, İzmir’in güney kesiminde yer alan metropol ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin doğusunda; Buca, Gaziemir, Menderes, batısında; Güzelce, Seferihisar, kuzeyinde; Narlıdere, Balçova, Konak ve güneyinde ise Menderes ilçesi yer almaktadır. TÜİK 2018 verilerine göre, 479.986 nüfusu ile İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Karabağlar kiralık daire arayışında vatandaşların en çok tercih ettiği ilçeler arasında yer almaktadır. Nüfus anlamında İzmir Buca ilçesinden sonra en büyük ikinci ilçesi özelliğini taşıyan Karabağlar, İzmir’in en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Günümüzden yaklaşık olarak 200 yıl önce kara üzüm bağları ile kaplı olan ilçe, 1920’li yıllarda Reşat Nuri Güntekin’in romanına konu olmuştur. Bugün Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu Romanı’nı yazdığı Bozyaka’da yer alan ev, yazarın isminin verildiği zengin bir kütüphane haline getirilmiştir.

Karabağlar Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Karabağlar ilçesi 6 Mart 2008 tarihinde kabul edilen Bakanlar Kurulu kararı ile Konak ilçesinden ayrılan 55 mahalle ve 2 köyün bir araya getirilmesi ile kurulmuştur. Karabağlar kiralık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği bölgeler şu şekildedir: Kavacık Köyü, Tırazlı Köyü, Abdi İpekçi, Adnan Süvari, Ali Fuat Cebesoy, Ali Fuat Erden, Arap Hasan, Aşık Veysel, Bahar, Bahçelievler, Bahriye Üçok, Barış, Basın Sitesi, Bozyaka, Cennetçeşme, Cennetoğlu, Çalıkuşu, Kazım Karabekir, Kibar, Limontepe, Maliyeciler, Metin Oktay, Muammer Akar, Osman Aksuner, Özgür, Peker, Poligon, Refet Bele, Reis, Salih Omurtak, Sarıyer, Selvili, Sevgi, Şehitler, Tahsin Yazıcı, Uğur Mumcu, Umut, Uzundere, Üçkuyular, Devrim, Doğanay, Esenlik, Esentepe, Esenyalı, Fahrettin Altay, Gazi, General Asım Gündüz, General Kasım Özalp, Gülyaka, İhsan Alyanak, Karabağlar, Vatan, Yunus Emre, Yurtoğlu, Yüzbaşı Şerafettin, Günaltay ve en çok aranan İzmir Karabağlar Aydın Mahallesi kiralık evler için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

İzmir Karabağ Kiralık Daire Arayanlar İçin Konut Kira Piyasası

İzmir Karabağlar kiralık daire arayan vatandaşların en merak ettiği soruların başında bölgedeki ortalama metrekare fiyatları geliyor. İlçede toplam 203 bin 239 konut ve 25 bin 128 iş yeri yer almaktadır. Karabağlar ilçesinde daire ortalama alan büyüklüğü 115 metrekare tespit belirlenirken, metrekare başına düşen fiyat ise 10 TL olarak tespit edildi. Bölgede konut kira ortalaması 1.197 TL civarında belirlenirken, konut tipine göre dağılım ise şu şekilde:

  • 1+0: 32 metrekare 750 TL

  • 1+1: 60 metrekare 882 TL

  • 2+1: 95 metrekare 1.035 TL

  • 3+1: 125 metrekare 1.250 TL

  • 4+1: 180 metrekare 1.870 TL

Karabağlar Kiralık Daire Arayanlar Hangi Hususlara Dikkat Etmeli?

İzmir Karabağlar kiralık daire arayan vatandaşların en çok tercih ettiği ilçeler arasında yer alıyor. Karabağlar ilçesi ev arayışında bulunurken öncelikle evin ailenizin ya da sizin yaşamınıza uygun olmasına dikkat edilmelidir. Ailenizin ya da sizin yaşamınıza uygun ev bulduktan sonra evinizin ısıtma sisteminin ve su tesisatının düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Evin önceki dönemlerden fatura borcu kontrol edilmeli ve varolan borcunun ödenmesi talep edilmelidir. Bu hususların dışında evin ulaşım, sağlık ve eğitim gibi sosyal olanaklarına yakın olup olmaması hususuna dikkat edilmelidir. Karabağlar kiralık daire arayan vatandaşlar emlakçıdan ya da sitemizden İzmir Karabağlar'da uygun fiyatlı kiralık daire sahibinden seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
Konut Kredisi Faizleri Düşecek Mi?

Konut Kredisi Faizleri Düşecek Mi?

19 Temmuz 2019

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm İhal...

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm İhal...

18 Temmuz 2019

TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

17 Temmuz 2019

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

17 Temmuz 2019

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

16 Temmuz 2019

Karabağlar Kiralık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.