/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kazımkarabekircancel

Karaman Kazımkarabekir Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kazımkarabekir Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kazımkarabekir kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kazımkarabekir Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

Karaman ilinin önemli ilçelerinden biri olan Kazımkarabekir, il merkezine 24 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Denizden yüksekliği ortalama 1.030 metre olan ilçenin kuzeyinde Konya ilinin Çumra ilçesi, güneyinde Konya ilinin Hadim ilçesi, batısında Konya ilinin Güneysınır ilçesi, doğusunda ise Karaman ili yer almaktadır. 385 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan ilçe Karaman ilinin yüzde 4,37’sini, Türkiye’nin ise yüzde 0,05’ini oluşturmaktadır. Kazımkarabekir kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe topraklarının yüzde 55’lik bir kısmını tarım arazileri, 15’lik bir bölümünü çayır-mera alanları, yüzde 3’lük kısmını ormanlık araziler oluşturmaktadır. 

Kazımkarabekir Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Tarım Bilgisi

Kazımkarabekir kiralık konut arayan vatandaşlar ilçede yapılan tarım faaliyetleri ile ilgili olarak araştırmalar yapmaktadır. Kazımkarabekir ilçesi içerisinde işlenen tarım arazileri 216 bin 760 dolaylarında olup bu araziler Karaman ilinde işlenen toprakların yüzde 7,19’unu oluşturmaktadır. Bu işlenen arazilerin yüzde 82,40’ında tarım faaliyetleri sürdürülmektedir. Bu arazilerde çoğunlukla kuru tarım faaliyetleri yapılmakta olup bu topraklarda genellikle sebzecilik ve meyvecilik faaliyetleri sürdürülmektedir. Kazımkarabekir kiralık ev arayan vatandaşlar ilçede meyvecilik için ayrılan arazilerin toplam tarım arazileri içerisindeki oranının yüzde 1,99 olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında; şeker pancarı, mısır, buğday ve arpa gelmektedir. İlçe buğday üretimi konusunda Türkiye ortalamasının üzerinde yer almaktadır. Son dönemlerde yapılan modern tarım teknikleri ile mevcut alanlardan alınan verim arttırılmıştır.

Kazımkarabekir Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 407’dir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 46,43’ünü (2 bin 46) erkek, yüzde 53,57’sini (2 bin 361) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kazımkarabekir kiralık daire arayışında olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 6 adet köy bulunmaktadır. Kazımkarabekir kiralık konut arayışında bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Boyacı Mahallesi, Eminettin Mahallesi, Emsalhayat Mahallesi, Oba Mahallesi, Pazar Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Timsal Mahallesi, Akarköy Köyü, Karalgazi Köyü, Kızılkuyu Köyü, Mecidiye Köyü, Özyurt Köyü ve Sinci Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Karaman Kazımkarabekir ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Karaman Kazımkarabekir de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kazımkarabekir Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.