/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kiliscancel

Kilis Kiralık Daire

araması için 131 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kilis Kiralık Daire Bakanlara İl Hakkında Merak Edilenler

Kilis kiralık daire arayanlar için özel olarak hazırladığımız bu yazıda Kilis’ten ev kiralamadan önce dikkat edilmesi gereken noktaları bir araya getirdik. Kilis, Güney Anadolu bölgesinde yer alan illerimizden bir tanesidir. 1.642 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alır. İl, Gaziantep ve Suriye ile çevrilidir. Bölgenin yükseltisi yaklaşık olarak 643 metredir. 1995 senesinde Gaziantep’ten ayrılarak il konumuna getirilmiştir. İl plaka kodu 79 ve alan kodu 348’dir. Nüfusu 128.781 kişiden oluşur ve bu kişilerin %50.88’ini erkekler ve %49.12’sini kadınlar oluşturur. Şehrin iklim tipi ise Akdeniz İklimidir. 

 

Kilis Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin Ekonomisi

Kilis kiralık daire arayışında olan ve şehre yeni taşınacaklar için geçimlerini sağlayabilecekleri alanları henüz evi kiralamadan önce öğrenmeleri önemlidir. İlin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Genellikle düz bir arazi yapısına sahip olan ilin topraklarının yaklaşık %70’inde tarım yapılabilmektedir. Tarım ürünleri olarak ilde genellikler buğday, nohut, zeytin, pekmez, mercimek ve üzüm yetiştirilir. Özellikle zeytin üretimi bu ürünler arasında dikkat çekmektedir. İlin bitki örtüsünü ise meşe ağaçları, sakız ağacı ve ardıç gibi bitkiler oluşturur. Hayvancılık tarıma nazaran daha az yapılmaktadır. Suriye’yle sınırı olması sebebiyle ticaret ilişkisi içerisindedir.

 

Kilis Kiralık Daire Tercih Edeceklere Şehrin İlçeleri 

01.02.2019 TÜİK verilerine göre ilin Merkezle beraber toplamda 4 ilçesi vardır. 

 

 • Kilis Merkez: Nüfusu 116.034 kişiden oluşur ve yüzölçümü 610 kilometrekaredir. Toplam 75 mahallesi vardır. Kuzey tarafında Polateli ve Musabeyli ilçeleri, güney tarafında Suriye, doğu tarafında Gaziantep ve Elbeyli ilçesi bulunur. 2007 senesinde kurulmuş olan 7 Aralık Üniversitesi Merkezin Mehmet Sanlı Mahallesinde bulunur. Kilis eşyalı kiralık stüdyo daireler ise çoğunlukla üniversite öğrencileri tarafından tercih edilmektedir.
 • Polateli İlçesi: Kuzeybatı tarafında Musabeyli, kuzeyinde Gaziantep, güneyinde de Kilis Merkez yer alır. 218 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Nüfusu 5.361’dir. Şehrin merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunur ve rakımı yaklaşık 861 metredir.
 • Musabeyli İlçesi: Nüfusu 14.620 kişiden oluşur. Yüzölçümü 346 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 709 metredir. Kuzey ve batı tarafında Gaziantep, güneyinde Kilis Merkez, doğu tarafında Polateli ilçeleri bulunur. Kilis Merkez’e uzaklığı 33 kilometre civarlarındadır. Eğer kısa süreli bir iş için burada bulunacaksanız Kilis günlük kiralık ev ilanlarına sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.
 • Elbeyli İlçesi: Kuzey tarafında Gaziantep, batı tarafında Kilis Merkez ve güneyinde Suriye yer alır. Nüfusu 6.526’dir. 238 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Rakımı yaklaşık olarak 512 metredir. Şehrin merkezine 35 kilometre uzaklığında yer alır.

 

Kilis Kiralık Daire Arayanların Evi Kiralamadan Önce Dikkat etmesi Gereken Noktalar

Kilis kiralık daire bakarken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan birisi öncelikle ilin emlak piyasasına hakim olmaktır. Fakat Emlakjet okuyucularının piyasaya hakim olması için araştırma yapmasına gerek yok. Çünkü biz sizler için kiralık daire fiyatlarını çoktan araştırdık. 2019 Emlakjet bölge raporu incelediğinde ildeki evleri ortalama alanlarının 140 metrekare olduğunu görürüz. Ortalama konut kirası 732 TL ve metrekare başına düşen kira fiyatı 5 TL olarak karşımıza çıkar. Fiyat bilgisi dışında kiralanacak evin sağlam olup olmaması, metrekaresinin net metrekare üzerinden öğrenilmesi, eğer site içerisindeyse aylık aidat miktarı, bir yıldan fazla kalınacaksa kira artış oranlarının belirlenmesi, bölgenin konumu, iş yerine olan yakınlığı ve kira sözleşmesine dikkat edilmelidir. Bütün bu kriterlere uygun olan evi bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Kilis seçeneklerine emlakjet.com üzerinden nerede oluranız olun kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kilis Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kırıkkale Merkez Çalılıöz Mahallesi Kiralık Daire
 • Kırıkkale Yahşihan Kiralık Daire
 • Kırıkkale Kiralık Ev
 • Kırklareli Babaeski Kiralık Ev
 • Kırklareli Vize Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.