/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derepazarıcancel

Rize Derepazarı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Derepazarı Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Derepazarı kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Derepazarı Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize iline bağlı Derepazarı ilçesi, Trabzon iline yakın bir konumda sahil yolu üzerinde yer almaktadır. Derepazarı kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Karadeniz iklimi etkisi altında olan ilçede yazlar serin ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçede yer alan akarsuların rejimleri düzenlidir. İlçede ormanlık araziler de oldukça yaygındır. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak çay tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinden elde edilen ürünler ilçede ve komşu ilçelerde yer alan sanayi kuruluşlarında işlenmektedir. İlçe ekonomisi için çay tarımı oldukça önemlidir. İlçeye komşu ilçelerden çay tarımı için mevsimlik işçi de gelmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. Derepazarı kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalarda ilçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve arıcılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri genellikle et besiciliği şeklindedir. İlçede yapılan ekonomik faaliyetler her geçen gün modernleşme eğilimindedir. Bu nedenle ilçe ekonomisi de her geçen gün gelişmektedir. Bu durum da ilçede konut arayan kişilerin sayısında artış yaşanmasını sağlamaktadır.

Derepazarı Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 365’tir. İlçe nüfusunun yüzde 51,55’ini (4 bin 828) erkek, yüzde 48,45’ini (4 bin 537) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Derepazarı kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 11 adet köy bulunmaktadır. Rize Derepazarı kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çalışkanlar Mahallesi, Eriklimanı Mahallesi, Fıçıcılar Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sarıyer Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Tersane Mahallesi, Bahattinpaşa Köyü, Bürücek Köyü, Çakmakçılar Köyü, Çeşme Köyü, Çukurlu Köyü, Esentepe Köyü, Kirazdağı Köyü, Maltepe Köyü, Sandıktaş Köyü, Uzunkaya Köyü ve Yanıktaş Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Rize ilinin Derepazarı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Derepazarı uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Derepazarı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.