/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Fındıklıcancel

Rize Fındıklı Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Fındıklı Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Fındıklı kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Fındıklı Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin önemli ilçelerinden biri olan Fındıklı ilçesi Karadeniz sahili üzerinde yer almaktadır. Fındıklı kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 409 kilometrekare olup denizden yüksekliği 20 metredir. İlçenin doğu kesimlerinde Arhavi ilçesi, batı kesimlerinde Ardeşen ilçesi, kuzey kesimlerinde Karadeniz, güney kesimlerinde ise Yusufeli ilçesi yer almaktadır. Fındıklı kiralık konut arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Karadeniz iklimi etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle ilçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Fındıklı Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16.902’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,91’ini (8 bin 436) erkek, yüzde 50,09’unu (8 bin 466) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Fındıklı kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle bulunmaktadır. Fındıklı kiralık ev tercihi yapabileceğiniz mahalleler şunlardır; Hürriyet Mahallesi, Liman Mahallesi, Sahil Mahallesi, Yeni Mahallesi, Tatlısu Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Aksu Mahallesidir. İlçenin köyleri; Yenişehitlik Köyü, Yeniköy, Yaylacılar Köyü, Arılı Köyü, Aslandere Köyü, Avcılar Köyü, Cennet Köyü, Çağlayan Köyü, Tepecik Köyü, Tatlısu Köyü, Sümer Köyü, Sulak Köyü, Beydere Köyü, Çınarlı Köyü, Derbent Köyü, Saatköy, Meyvalı Köyü, Kıyıcık Köyü, Karaali Köyü, Ihlamurlu Köyü, Haraköy Köyü, Doğanay Köyü, Gürsu Köyü, Hara Köyüdür. 

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Rize’nin Fındıklı ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 140 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 914 TL,
  • 3+1 140 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 914 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Sizler de kiralık konut tercihini Rize ilinin Fındıklı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Fındıklı’da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.