/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İkizderecancel

Rize İkizdere Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İkizdere Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İkizdere kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut sahibi olabilirsiniz.

İkizdere Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize iline bağlı İkizdere ilçesi Çamlık ve Cimil delerinin birleşim noktasında yer almasından ötürü İkizdere ismini almıştır. İkizdere kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe dağlık ev engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bu sebep ile ilçe yayla ve plato arazileri bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan yaylalardan başlıcaları; Çağrankaya Yaylaları, Ovit Yaylası, Demirkapı Yaylası’dır. İlçenin en önemli akarsuyu İkizdere Akarsuyu’dur. İkizdere Akarsu’sundan elektrik üretiminde de faydalanılmaktadır. İlçede Karadeniz iklim özellikleri görülmektedir. Bu nedenle ilçe her mevsim yağış almaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İkizdere kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinden başlıcaları; çay, patates, kivi, mısır, armut ve fındıktır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise arıcılık, büyükbaş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan ekonomik faaliyetler ilçe için oldukça önemlidir. İlçenin ekonomisi gelişmekte olan bir ekonomi olup, dış bölgelerden göç almaktadır.

İkizdere Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 809’dur. İlçe nüfusunun yüzde 54,72’sini (5 bin 367) erkek, yüzde 45,28’ini (4 bin 442) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İkizdere kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 29 adet köy bulunmaktadır. Rize İkizdere kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çağrankaya Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Güney Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Zafer Mahallesi, Ayvalık Köyü, Ballıköy Köyü, Başköy Köyü, Bayırköy Köyü, Cevizlik Köyü, Çamlıkköy Köyü, Çataltepe Köyü, Çiçekli Köyü, Çifteköprü Köyü, Demirkapı Köyü, Dereköy Köyü, Diktaş Köyü, Eskice Köyü, Gölyayla Köyü, Güneyce Köyü, Gürdere Köyü, Güvenköy Köyü, Ihlamur Köyü, Ilıcaköy Köyü, Kama Köyü, Meşeköy Köyü, Ortaköy Köyü, Rüzgarlı Köyü, Sivrikaya Köyü, Şimşirli Köyü, Tozköy Köyü, Tulumpınar Köyü, Yağcılar Köyü ve Yerelma Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Rize ilinin İkizdere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize İkizdere de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

İkizdere Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.