/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İyiderecancel

Rize İyidere Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İyidere Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İyidere kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralayabilirsiniz.

İyidere Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan İyidere ilçesinin toplam yüzölçümü 25 kilometrekaredir. İyidere kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe deniz kıyısında yer alıyor oluşuna rağmen dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. İlçe yükseltisi doğu ve güney kesimlere doğru artmaktadır. İlçe doğal güzellikler bakımından da oldukça zengin olup birçok önemli akarsuyu da içerisinde barındırmaktadır. İlçede yer alan en önemli akarsu İyidere Deresi’dir. İlçe ılıman bir Karadeniz iklimine sahiptir. Bu nedenle ilçede kışlar ılık ve yağışlı, kışlar ise sıcak ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçe ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. Rize il merkezine 14 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Trabzon sınırına yakın bir bölümde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Derepazarı ilçesi, batısında Of ilçesi, güneyinde Kalkandere ilçesi, kuzeyinde ise Karadeniz yer almaktadır. İlçede yer alan plajlar oldukça ünlüdür. Bu nedenle ilçe yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. İyidere kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Özellikle çay tarımı bölge için oldukça önemlidir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

İyidere Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 18’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,87’sini (5 bin 96) erkek, yüzde 49,13’ünü (4 bin 922) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İyidere kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 7 adet köy bulunmaktadır. Rize İyidere kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çanakçeşme Mahallesi, Fethiye Mahallesi, Fıçıtaşı Mahallesi, Hazar Mahallesi, Sarayköy Mahallesi, Üstüpiler Mahallesi, Yalıköy Mahallesi, Yapraklar Mahallesi, Büyükçiftlikköy Köyü, Çiftlik Köyü, Denizgören Köyü, Kalecik Köyü, Köşklü Köyü, Taşhane Köyü ve Yaylacılar Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Rize ilinin İyidere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize İyidere de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

İyidere Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.