/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şarköycancel

Tekirdağ Şarköy Kiralık Daire

araması için 9 ilan bulundu

Şarköy Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Şarköy kiralık daire arayışları içinde olan EmlakJet ziyaretçilerinin bölge hakkında bilgi sahibi olmaları için bu araştırma yazısını hazırladık. Şarköy, Tekirdağ ilinin bir ilçesidir. Tekirdağ'ın güneybatısında, Marmara Denizi kıyısında kurulmuştur. Bölgede ılıman Marmara iklimi görülür. Buna bağlı olarak doğal bitki örtüsünü alçak kesimlerde Akdeniz kökenli bitkiler oluşturmaktadır. Şarköy ilçesi, 60 kilometre uzunluğunda sahillere sahiptir. 2006 yılında denizi ve kumsalıyla Mavi Bayrak almaya hak kazanmıştır. Haftanın belirli günlerinde turistik amaçlı olarak Şarköy'den Avşa, Marmara Adası ve turistik mekânlara motor gezileri düzenlenmektedir.

Şarköy Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi

Ekonomik yönden en çok gelir getiren ürünler sırasıyla üzüm, zeytin, buğday, ayçiçeği ve diğer tarla ürünleri yer almaktadır. İlçenin doğusunda kalan merkez arazisi ve sahil köylerinde bağcılık ve zeytincilik ön planda yer alırken, diğer bölgelerde tarla ziraatı ağırlık kazanmıştır. Sahil köylerinde bağ olmayan alanlarda tütün yetiştiriciliği yapıldığı, iç kısımlarda kalan köylerde ise bağ alanları dışındaki yerlere buğday ve arpa ekilişi yapıldığı görülmektedir. Üzümlerden yapıncak çeşidi hem şaraplık hem de sofralık olarak tüketilmektedir. Yöre koşullarında bağ ve zeytin karışık yetiştirilmektedir. Tarla arazisinde en yaygın ekilişi yapılan ürünler buğday, ayçiçeği, arpa ve tütündür. Ayçiçeği üretiminde çeşitli firmalara ait hibrit ayçiçeği tohumlukları kullanılmak ta olup yağlık ayçiçeği üretimi yapılmaktadır. Sebze üretimi daha çok aile tüketimini karşılamaya yönelik olup en fazla üretimi yapılan sebze domatestir. İlçede tarımsal mekanizasyon gelişmiş olup, toprakların tamamına yakın kısmı makine ile işlenmektedir. Sadece kırsal alan köylerinde yamaçlarda kalan birkaç parça bağ alanı at ile çekilen hayvan pulluğu ile yapılmaktadır. İlçenin Marmara Denizi'ne sınır olan kıyı şeridinin uzun olması balıkçılık için olumlu bir ortam yaratmaktadır. İlçede kefal, levrek, mezgit, kalkan, istavrit, lüfer, uskumru, palamut vb. balık türleri ile karides ve kum midyesi avcılığı yapılmaktadır. Siz de bölgeye kısa süreli ziyarette bulunacaksanız Şarköy günlük kiralık müstakil ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Şarköy Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 90 metrekare olarak karşımız çıkar. Şarköy kiralık daire fiyatları 749 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 8 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • 1+1, 70 metrekare bir daire 686 Türk Lirası,
 • 2+1, 90 metrekare bir daire 775 Türk Lirası,
 • 3+1, 118 metrekare bir daire 956 Türk Lirası ve
 • 4+1, 155 metrekare bir daire 1.184 Türk Lirasıdır.

Kiralık konut arayışında bütçenizi belirlediyseniz ev ilanlarına bakmamanız için hiçbir sebebiniz yok. Emlakjet evlere en kolay şekilde ulaşabilmeniz için ilgili ilanları bir araya getirdi. Siz de isteklerinizi karşılayan Şarköy kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Şarköy Kiralık Daire
Tekirdağ Şarköy Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Tekirdağ Süleymanpaşa Altınova Mahallesi Kiralık Daire
 • Tekirdağ Süleymanpaşa Kiralık Daire
 • Tekirdağ Kiralık Ev
 • Tokat Erbaa Kiralık Ev
 • Tokat Merkez Karşıyaka Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.