/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Araklıcancel

Trabzon Araklı Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Araklı Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık konut arayışındakilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Araklı kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Araklı Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ilinin doğu kesimlerinde yer alan Araklı ilçesi Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Araklı kiralık daire arayan kişiler ilçenin coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Toplam yüzölçümü 372 kilometrekare olan ilçede dağınık yerleşme hakimdir. Araklı kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında mısır, fındık ve çay üretimi yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise geleneksel ahır hayvancılığı faaliyetleri gözlemlenmektedir. 

Araklı Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri Hakkında Bilgiler

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 48 bin 660’tır. İlçe nüfusunun yüzde 50,20’sini (24 bin 426) erkek, yüzde 49,80’ini (24 bin 234) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Araklı kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 50 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Aytaş Mahallesi, Ayvadere Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Birlik Mahallesi, Buzluca Mahallesi, Çamlıktepe Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çiftepınar Mahallesi, Çukurçayır Mahallesi, Değirmencik Mahallesi, Dulköy Mahallesi, Erenler Mahallesi, Erikli Mahallesi, Halilli Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İyisu Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayacık Mahallesi, Kayaiçi Mahallesi, Kaymaklı Mahallesi, Kestanelik Mahallesi, Köprüüstü Mahallesi, Kükürtlü Mahallesi, Merkez Mahallesi ve Merkezköy Mahallesi’dir.

Araklı Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir.  İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçede yer alan okulların eğitim kaliteleri de oldukça yüksektir. Trabzon Araklı kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Özel Araklı İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi: Yolgören, Yonca Sokak no:7, 61700 Araklı/Trabzon. Daha detaylı bilgiler için (0462) 721 37 21 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Araklı Anadolu Lisesi: Merkez Mahallesi, Saffet Çebi Caddesi, No:32,araklı/Trabzon, 61700. Daha detaylı bilgiler için (0462) 721 78 53

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Aralıklı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Araklı uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı ve keyifli bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Araklı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.