/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sivaslıcancel

Uşak Sivaslı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Sivaslı Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sivaslı kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralayabilirsiniz.

Sivaslı Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Uşak ilinin Sivaslı ilçesi Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü içerisinde yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 486 kilometrekare olan ilçe, Bulkaz Dağları’nın eteklerinde kurulmuştur. Sivaslı kiralık daire arayan kişiler ilçe iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzey kesimlerinde Banaz ilçesi, doğu kesimlerinde Sandıklı ilçesi, güney kesimlerinde Çivril ilçesi, güneybatı kesimlerinde ise Karahallı ilçesi yer almaktadır. Denizden yüksekliği ortalama olarak 1187 metre olan ilçenin en önemli akarsuyu Banaz Çayı’dır. İlçede Akdeniz ve karasal iklim özellikleri görülmektedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Sivaslı kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. 

Sivaslı Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre 20 bin 753’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,30’unu (10 bin 438) erkek, yüzde 49,70’ini (10 bin 315) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sivaslı kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 11 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Akıncılar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Dedeballar Mahallesi, Evrenli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gölbahçe Mahallesi, Gülbey Mahallesi, Konak Mahallesi, Pınar Mahallesi ve Yıldıztepe Mahallesi’dir.

Sivaslı Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Sivaslı ilçesinden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçede yer alan eğitim kurumları oldukça başarılıdır. Uşak Sivaslı kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Sivaslı Cumhuriyet Ortaokulu: Akıncılar, Kirazlı Caddesi, 64800 Sivaslı/Uşak. Daha detaylı bilgiler için (0276) 618 35 07 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • 31 Ağustos Ortaokulu: Akıncılar, Nehar Ahmetçioğlu Caddesi, 64800 Sivaslı/Uşak. Daha detaylı bilgiler için (0276) 618 10 22 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Uşak ilinin Sivaslı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğinize emlakçınızdan ya da sahibinden Uşak Sivaslı uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Sivaslı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.