/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karaisalıcancel

Adana Karaisalı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Karaisalı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Karaisalı kiralık konut bakanlar için,  ev arayışlarını kolaylaştıracak ve akıllarına takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmalarını sağlayacak bir yazı hazırladık.  Bu yazıyı okuduktan sonra, ilçeyi daha yakından tanımış olacaksınız.  Karaisalı, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana kentinin bir ilçesidir. İlçe, 1526 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Denizden yüksekliği ise yaklaşık 250 metredir. Karaisalı, doğusunda İmamoğlu, güneyinde Yüreğir ve Seyhan, batısında Tarsus ve Pozantı, kuzeyinde ise Aladağ ile komşudur. Kent merkezinden 47 kilometre uzakta yer alan ilçe, oldukça dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Toros Dağları’nın eteklerinde yer alan Karaisalı, akarsular bakımından zengindir. İlçenin doğu hattından Seyhan Nehri geçer ve nehirden ayrılan Eğlence, Körkün ve Çakıt Çayları, ilçeye can suyunu getirir. 

 

Karaisalı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Karaisalı kiralık ev düşünenler, ilçenin köklü geçmişi hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. İlçede yapılan arkeolojik kazılar, bölgeye ilk yerleşenlerin Romalılar olduğunu göstermektedir. Bu dönemde inşa edilen Milvan Kalesi’nin kalıntıları, ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Tarihi İpek Yolu üzerinde yer almasından mütevvelit ilçede çok sayıda han bulunmaktadır. Roma Döneminde Midilli ismi ile de anılan ilçe, Anadolu Selçuklu Devleti’nin bölgeye yerleşmesi ile Çeçeli adını almıştır. Bölgenin bilinen ilk Türk hükümdarı ise Ramazanoğulları Beyliğ’nin kurucusu Kara İsa Bey’dir. Bölge, bugün onun adını taşımaktadır. 1835 yılında kaza olan ilçe, Kurtuluş Savaşı’nda Fransız işgaline karşı cesurca direnmiş ve mücadele esnasında önemli bir rol üstlenmiştir. O dönemde Karaisalı nüfusunun büyük bölümü Çukurova’ya geçerek, Fransızlar ile savaşmıştır. 

 

Karaisalı Kiralık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi 

Karaisalı ilçenin nüfusu 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, 22.308’dir. Bu kişilerin, 11.397’si erkek, geriye kalan 10.911’i kadındır. Daha açık bir ifade ile , popülasyonun %48.91’i kadın, %51.09’u erkektir. İlçe, 62 mahalleden oluşmaktadır ve bu mahallelerden yalnızca dokuzu merkezde bulunmaktadır. Merkez mahallelerde ikamet edenlerin sayısı ise 7146’dır. Bu da ilçe nüfusunun %33.7’sine tekabül etmektedir. Semt merkezinden en uzakta yer alan mahalle ise Etekli’dir. Karaisalı kiralık daire bakanlar, araştırmalarını aşağıdaki mahallelerden birinde sürdürebilirler:

 

  • Çeçeli Mahallesi 
  • Karapınar Mahallesi
  • Selampınar Mahallesi
  • Çukur Mahallesi
  • Etekli Mahallesi
  • Torunsolak Mahallesi
  • Hacımusalı Mahallesi
  • Çorlu Mahallesi
  • Kaledağı Mahallesi
  • Çakallı Mahallesi

 

Karaisalı Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen güncel verilere göre,  ilçede toplam 14.356 adet konut, 1.488 tane de iş yeri bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 4.36’dır. Bu rakam, hem kent hem de ülke ortalamasının üstündedir. Karaisalı’da kiralık evler ortalama 105 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira ise 5 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile, tercih edeceğiniz evin her bir metrekarelik kullanım alanı için 5 Türk Lirası ödemeniz gerekmektedir. Çok daha açık bir şekilde ifade edecek olursak, Adana Karaisalı kiralık daire bakan bir kişi, her ay ortalama 529 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazır olmalıdır. Ancak bu rakamın, seçilen konut tipi ve lokasyondan etkileneceğini unutmamanız gerekmektedir. Eğer Karaisalı kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, sitemiz üzerinden bölgede hizmet veren emlakçılarla iletişime geçebilir veya Adana Karaisalı sahibinden kiralık Toki evleri gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Karaisalı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.