/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Patnoscancel

Ağrı Patnos Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Patnos Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olanlar için her gün internetteki binlerce ilan arasından kendi kriterlerinize uygun evi kolaylıka bulabilmenize yardımcı olmaya devam ediyor. Patnos kiralık konut düşünenler için özel olarak hazırladığımız şehir rehberimiz ile birlikte ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, mahalleleri, ulaşımı ve konut kira piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabileceğiniz içerimiz sizlerle buluşuyor.

 

Patnos, Ağrı’nın şehir merkezine 82 kilometre uzaklıkta güney bölgesinde bulunan bir sınır ilçesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat Van Bölümündeki Ağrı’nın 8 ilçelerinden birisidir. Patnos’un tarihi M.Ö. 1340’lara kadar uzanmaktadır. Orta Asya’dan gelen kavimlerin Anadolu’ya geçişleri sırasında Ağrı bir yol üstü konumda bulunmuş ve dolayısıyla birçok medeniyete sahne olmuştur. Ancak bir geçiş noktası olarak görüldüğü için köklü bir uygarlık oluşmamıştır. İlk yerleşen kavim Hurriler olmuştur. En köklü uygarlığı oluşturmuş olan Urartular kuzeye ve kuzeydoğuya doğru giden yollar üzerine kaleler inşa etmiştir. Osmanlı Devleti tarihi kayıtlarda ‘’Batnos’’ ismi ile geçmektedir. 

 

Patnos kiralık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Kuzeyinde Tutak ve Hamur ilçeleri,
  • Güneyinde Bitlis İli,
  • Batısında Muş İli,
  • Doğusunda Muş İli ile komşudur.

 

Toplam yüzölçümü 1.456 kilometrekare, rakımı 1.635 metredir. 2018 yılı nüfus verilerine göre  122.833 kişi yaşamaktadır. Bu nüfus 64.732 erkek ve 58.101 kadından oluşmaktadır. Patnos’ta yaşayan halkın en önemli geçim kaynağı hayvancılık ve tarım oluşturmaktadır. İlçede iyi cins Karaman koyunu ve keçisi beslenilmekte aynı zamanda sığır da bakılmaktadır. 

 

Patnos Kiralık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçenin Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede bulunan konut sayısı 21.678, iş yeri sayısı ise 3.272’dir. Bu konutlarda hane başına yaşayan kişi sayısı ortalama 4,14’tür. Ağrı’nın gelişmiş ileçelerinden biri olan Patnos’ta devlet desteği ile toplu konutlar inşa edilmiş olup, modern ve sağlam yapılar yapılmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Patnos günlük kiralık ev seçenekleri, apart daireler genellikle çevre illerden gelen günlük ziyaretçilerin tercihi olmaktadır. 

 

Tercih edeceğiniz konutun bulunduğu sosyal alan, çevresindeki ulaşım koşulları ve dairenin sahip olduğu niteliklere göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Patnos kiralık konut arayışında olanlar için konut kira piyasasının bilgileri şu şekildedir;

 

  • Ortalama konut alanı 136 metrekare,
  • Ortalama kiralık konut birim kira fiyatı 4 TL,
  • 3+1 136 metrekarelik daire kirası ortalama 611 TL’dir. 

 

Patnos Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ulaşım ve İklim Koşulları

İlçe Merkezi E-23 Karayoluna bağlanan Bitlis, Ağrı, Muş ve Van karayollarının kesişme noktasında bulunmaktadır. Ağrı il merkezine 82 kilometre uzaklıkta bulunur. Köy ve mezralarla ulaşım kış aylarında zor şartlarda yapılmaktadır. Şehire yeni taşınan memurlar Patnos eşyalı apart tipi evleri tercih ederek şehrin yaşam koşullarına ayak uydurmayı öncelik haline getirmektedir. Köy Hizmetleri’nin yaptığı hizmetlerle köy yolları açılmakta ve ulaşımı sağlamaktadır. Şehir merkezi ile diğer ilçe ve iller arasındaki ulaşım sadece karayolu ile yapılabilmektedir. İlçe merkezinde helikopter iniş alanı bulunmaktadır. 

 

Patnos kiralık konut arayanlar için ilçenin iklim özellikleri; sert karasal iklimdir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Yağmur eksei ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde görülebilmektedir. Karın yerde kalma süresi diğer ilçelerden daha azdır. İlçenin Aladağ’ın güneyinde olması ve diğer çevre dağların etkisiyle ilkbahar erken başlar ve yağmur az alır. Bitkiler erken kurumaktadır. Bölgeye bozkırlar egemendir. Ağaçlık alan azlığı sebebiyle ağaçlandırma hızlanmıştır. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Ağrı Patnos’ta kiralık eşyalı müstakil ev fiyatları incelemek ve en çok tercih edilen ilanlara ulaşmak için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Patnos Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.