/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Haymanacancel
Ankaracancel

Ankara Haymana Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Haymana Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Haymana kiralık konut arayanlar için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bölgenin coğrafi özelliklerinden, emlak piyasasına kadar çok çeşitli konuya değindiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Haymana ilçesi, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan başkent Ankara’nın güney kısmında yer almaktadır. İlçe, kent merkezine 74, Polatlı ilçesine ise 42 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Haymana’nın doğusunda Bala ile Gölbaşı, güneyinde Kulu ve Cihanbeyli, batısında ise Polatlı ve kuzeyinde ise yine Gölbaşı ilçeleri bulunmaktadır. Denizden yaklaşık 1259 metre yüksekte kurulmuş olan Haymana ilçesinin yüzölçümü 2.982 kilometrekaredir. Karasal iklimin hakim olduğu ilçede, kışlar son derece çetin geçmektedir. Sıcak ve kurak yazlar, yerini ilçenin en yağışlı mevsimi olan sonbahara bırakmaktadır. 

 

Haymana Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi 

Haymana kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçedeki ekonomik durum hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Özellikle çevre illerden ya da daha uzaklardan gelerek, bölgeye yerleşmeyi düşünenler için bu oldukça mühim bir meseledir. İlçede yerel halkın en temel geçim kaynağı, tarımdır. Haymana Platosu üzerinde yer alan ilçede, 297,6 hektarlık oldukça büyük bir alanda tarım yapılmaktadır. En çok yetiştirilen tarımsal ürünler ise, buğday, arpa, şekerpancarı ve soğandır. İlçede küçükbaş hayvancılık ve kümse hayvancılığı da yapılmaktadır. Bilhassa Ankara keçisi besleyen birçok kişi bulunmaktadır. Haymana’da sanayi pek gelişmemiştir. Sadece tarımsal ürünleri işlemek üzere açılan küçük tesisler veya imalathaneler bulunmaktadır. Haymana’nın merkezinde ise, tarım ve hayvancılıktan ziyade ticaret ile hizmet sektörü hakimdir.  Eğer ticaretle ile uğraşıyorsanız ve Haymana kiralık ev arayışı içerisinde iseniz, merkez mahallelerde ikamet etmeyi düşünebilirsiniz.

 

Haymana Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

2019 Yılında yayınlanmış olan TÜİK Raporu’na göre, Haymana’nın nüfusu 45.931 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %48.04’ü kadın, geriye kalanı ise erkektir. İlçede nüfus artış hızı %68.79’dür ve bu rakam Türkiye ortalamasının epeyce üzerinde yer almaktadır. Haymana, ilçe merkezine bağlı 6 belde, 70 köy ve 78 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahallelerin yalnızca altısı kent merkezinde yaşamaktadır. İlçe nüfusunun en yüksek olduğu yerleşim bölgesi ise Kerpiç’tir. Ankara Haymana kiralık daire tercih etmeyi düşünenler,  ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini ikamet etmek için seçebilirler: 

 

  • Sindiren Mahallesi 
  • Yeni Mahalle
  • Balıkçıhisar Mahallesi
  • Seyran Mahallesi
  • Yurtbeyli Mahallesi
  • Culuk Mahallesi
  • Bahçecik Mahallesi
  • Altıpınar Mahallesi
  • Bumsuz Mahallesi
  • Çalış Mahallesi

 

Haymana Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Haymana’da 18.441 adet konut bulunmaktadır. Bir konutta yaşayan kişi sayısı ortalama 4.03’tür. Haymana’da kiralık evler ortalama 70 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira 18 Türk Lirasıdır. Dolayısı ile, sahibinden Haymana kiralık ev arayışında olan bir kişinin her ay yaklaşık 1.240 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. Ancak bu rakam tercih ettiğiniz konut tipinden etkilenmektedir. Eğer ilçe merkezinde ve çok daha büyük bir ev kiralamayı düşünüyorsanız, bu rakamın üstüne çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle, bütçenizi beklentilerinize göre belirlemenizde yarar olacaktır. Eğer Haymana kiralık konut tercihinizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılarla iletişime geçebilir veya Haymana günlük kiralık evler ilanlarının dahi yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Haymana Kiralık Ev
Ahırlıkuyu MahallesiAlaçık MahallesiAlahacılı MahallesiAltıpınar MahallesiAtaköy MahallesiBahçecik MahallesiBalçıkhisarBalçıkhisar MahallesiBaltalin MahallesiBoğazkaya MahallesiBostanhüyük MahallesiBumsuz MahallesiBüyükkonak MahallesiBüyükyağcı MahallesiCihanşah MahallesiCingirli MahallesiCuluk MahallesiÇaldağ MahallesiÇalış MahallesiÇatak MahallesiÇayraz MahallesiÇeltikli MahallesiDemirözü MahallesiDereköy MahallesiDeveci MahallesiDevecipınarı MahallesiDurupınar MahallesiDurutlar MahallesiEmirler MahallesiEsen MahallesiEskikışla MahallesiEvci MahallesiEvliyafakı MahallesiGedik MahallesiGültepe MahallesiGüzelcekale MahallesiHaymanaİncirli MahallesiKadıköy MahallesiKarahoca MahallesiKaraömerli MahallesiKarapınar MahallesiKarasüleymanlı MahallesiKatrancı MahallesiKavak MahallesiKayabaşı MahallesiKerpiç MahallesiKesikkavak MahallesiKızılkoyunlu MahallesiKirazoğlu MahallesiKutluhan MahallesiKüçükkonak MahallesiKüçükyağcı MahallesiMedrese MahallesiSaatli MahallesiSarıdeğirmen MahallesiSarıgöl MahallesiSazağası MahallesiSerinyayla MahallesiSeyran MahallesiSırçasaray MahallesiSinanlı MahallesiSindiren MahallesiSoğulca MahallesiSöğüttepe MahallesiŞerefligökgöz MahallesiTabaklı MahallesiTepeköy MahallesiToyçayırı MahallesiTürkhüyük MahallesiTürkşerefli MahallesiYamak MahallesiYaprakbayırı MahallesiYaylabeyi MahallesiYeniköy MahallesiYeni MahallesiYergömü MahallesiYeşilköy MahallesiYukarısebil MahallesiYurtbeyli Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.