/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenipazarcancel

Aydın Yenipazar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yenipazar Kiralık Konut Arayan Kişiler İçi İlçe Rehberi

Emlakjet .com olarak kiralık ev arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yenipazar kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Yenipazar Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ilinin Yenipazar ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Yenipazar kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Akdeniz iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle de ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 272 kilometrekare olup yer yer dağlık, yer yer ise düzlük arazilerden oluşmaktadır. Yenipazar kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze ürünlerin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Yenipazar Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 12 bin 608’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,18’ini (6 bin 75) erkek, yüzde 51,82’sini (6 bin 533) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yenipazar kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 18 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Alhan Mahallesi, Alioğullar Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çavdar Mahallesi, Çulhan Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Direcik Mahallesi, Doğu Mahallesi, Donduran Mahallesi, Eğridere Mahallesi, Hacıköseler Mahallesi, Hamzabali Mahallesi, Hükümet Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karaçakal Mahallesi, Koyunlar Mahallesi, Paşaköy Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Yenipazar Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

İlçeden konut arayışında olan çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları ve eğitim kurumları bakımından oldukça zengin ve donanımlıdır. Aydın Yenipazar kiralık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Merkez İlköğretim Okulu: Hükümet, Yörük Ali Efe Caddesi/okul Sok. No:1, 09350 Yenipazar/Aydın. Daha detaylı bilgiler için (0256) 361 47 91 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Yenipazar Lisesi: Çarşı Mahallesi, Atay Sokak, Pk:09350, 09350 Yenipazar/Aydın. Daha detaylı bilgiler için (0256) 361 37 27 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Cumhuriyet İlkokulu Ve Ortaokulu: Doğu Mah. Adnan Sayar Cad. Mercan Sokak, Yenipazar Merkez, Yenipazar, Aydın. Daha detaylı bilgiler için (0256) 361 37 33 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Efeler İlkokulu: Hükümet Mahallesi Hacı İsmail Caddesi Pk:09350 Yenipazar/Aydın. Daha detaylı bilgiler için (0256) 361 27 89 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Aydın ilinin Yenipazar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Aydın Yenipazar uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.