/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kepsutcancel

Balıkesir Kepsut Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kepsut Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Kepsut kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık ve sırasıyla, coğrafi konum, ekonomi ve nüfusuna değineceğiz. Yazıyı okuduktan sonra bahsi geçen konularda bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Kepsut, Türkiye’nin tarım kentlerinden biri olan Balıkesir iline bağlı bir ilçedir. Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. İlçe, kent merkezinden 29 kilometre uzakta bulunmaktadır. Bögenin Susurluk’a 74, Bandırma’ya ise uzaklığı 119 kilometredir. İlçe merkezine yakınlığı nedeniyle, semt stratejik bir öneme sahiptir. İlçe nüfusunun önemli bir bölümünü yörük Türkleri oluşturmaktadır. Bunlara ek olarak Rumeli ve Kafkasya muhacirleri de ilçede yaşamını sürdürmektedir. Tahtacı köyünde ise Türkmenler ikamet etmektedir.

Kepsut Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Konumu

Kepsut kiralık ev arayanlar için yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özellikleri ve iklim yapısından bahsedeceğiz. Kepsut ilçesi, 907 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği 75 metre civarındadır. İlçe, Balıkesir’in doğusunda yer almaktadır ve Balıkesir-Dursunbey Karayolu üzerinde yer aldığı bilinmektedir. İlçe Değirmencik, Kille ve Simav Çayı ile çevrili bir yarımada görünümündedir. Kent merkezinden yalnızca 29 kilometre uzakta bulunan semt, uzun yıllar merkeze bağlı bir yerleşim birimi olmuştur. Ancak 1953 yılında çıkan bir kanun ile merkezden ayrılarak ilçe statüsü almıştır. Semtte, hem ılıman Akdeniz iklimi hem de Marmara İklimi görülmektedir. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak geçse de, kışlar sert ve kar yağışlı geçmektedir.

Kepsut Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi ve istihdam potansiyeli o ilçenin yerleşiminden, emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında fikir verebilir. Bu sebeple Kepsut kiralık daire tercih etmeyi düşünenlerin, semtte hangi ekonomik faaliyetlerin aktif olduğunu bilmesi gerekmektedir. Bölge ekonomisi tarıma dayanmaktadır ve ilçede en çok şeftali, elma ve çilek gibi meyveler yetiştirilmektedir. Üretilen meyvelerin çok büyük bir bölümü diğer il ve ilçelere gönderilerek, iç pazarın ihtiyacını karşılamaktadır. Bunun dışında yerel halk, hayvancılık ve ormancılıkla da geçimini sağlamaktadır. Semtte süt üretimi ileri seviyededir. Sütü işleyerek peynir yoğurt gibi ürünler elde eden birkaç küçük ve orta ölçekli tesis bulunmaktadır. Kepsut nüfusunun %86’sı tarım %10’u ticaret ve imalat, %4’ü ise hizmet sektöründe çalışmaktadır.

Kepsut Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet eden kişilerin sayısı 23.123’e ulaşmıştır. Bölgede 12.495 erkek, 10.628 kadın yaşamını sürdürmektedir. Daha net bir ifade ile, semt nüfusunun %54.04’ü erkek, %45.96’sı kadındır. Nüfus, cinsiyete dengesiz dağılmıştır. Semt nüfusu 2010 yılından itibaren azalmaktadır. Göç veren ilçede popülasyonun artış hızı -%0.94 ile negatiflerdedir. Balıkesir Kepsut kiralık ev tercih etmeyi düşünenler, ilçenin en gelişmiş mahallelerden bir veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

  • Camicedit Mahallesi

  • Yenice Mahallesi

  • Hotaşlar Mahallesi

  • Mahmudiye Mahallesi

  • Eşeler Mahallesi

  • İhsaniye Mahallesi

  • Kasapzade Mahallesi

  • Beyköy Mahallesi

  • Saraç Mahallesi

  • Camiiatik Mahallesi

Eğer Kepsut kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kepsut kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.