/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Marmaracancel

Balıkesir Marmara Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Marmara Kiralık Konut Düşünenler için Tercih Rehberi

Marmara kiralık konut seçmeyi düşünenlere, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık ve bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar çok geniş bir yelpazede birçok farklı konuya değindik. Marmara Adası, Ege Bölgesi’nde bulunan Balıkesir kentine bağlı bir ilçedir ve Marmara Denizi’nin güneybatısında yer almaktadır. Balıkesir’e bağlı adaların en büyüğüdür ve Gökçeada’dan sonra ülkemizin en büyük ikinci adasıdır. Marmara Adası, deniz otobüsü ile İstanbul’dan yalnızca 2.5 saat uzakta yer almaktadır. Balıkesir’e bağlı Erdek ilçesinden ise gemi ile 1 saat 45 dakikada geçilmektedir. Bir turizm merkezi olan adanın nüfusu yaz aylarında artmaktadır. İlçenin hem merkezinde hem de köylerinde turistik faaliyetler yapılmaktadır. Avşa Adası, Ekinlik Adası ve Yiğitler Köyü idari olarak Marmara Adası’na bağlıdır.

Marmara Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Konumu

Marmara kiralık ev arayanlar için yazının ilk bölümünde ilçenin coğrafi özelliklerinden ve iklim yapısından bahsedeceğiz. İsmini bulunduğu denizden alan Marmara Adası 709 kilometrekarelik geniş bir yüzölçümüne sahiptir ve adanın denizden yüksekliği ortalama 117 metredir. Marmara Adası, adalar topluluğunun en büyük ve en stratejik olanıdır. Kabaca bir elipsi andıran ilçenin orta kesimleri dağlık, kuzeyi ve güneyi ise genellikle tepelik arazilerden meydana gelmektedir. Adanın en yüksek noktası 598 metre yüksekliği ile Viranköy Tepesidir. Adada ılıman Akdeniz İklimi ile birlikte Karadeniz iklimi de hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak geçerken, kış ayları bol yağışlı geçer. Kar yağışı ise oldukça nadir görülür. En sıcak ayı 24.6 derece sıcaklığı ile Temmuz’dur. En çok yağış alan ayı ise Aralık’tır.

Marmara Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Marmara kiralık daire düşünenlerin, ilçe hakkında mutlaka bilmeleri gereken şeylerden biri de, semtin ekonomisi ve bölgenin sahip olduğu istihdam potansiyelidir. İlçede zeytincilik, bağcılık ve şarapçılık yapılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak yerel halkın önemli bir bölümü balıkçılık ile uğraşmaktadır. Adada, balık konserveciliği de yapılmaktadır. Ancak düzensiz avlanma sonucu, verimlilik düşmüştür. Ada halkının en önemli geçim kaynağı ise zeytinciliktir. Hemen her aile, kendi topladığı zeytinlerini yağhanelerinde zeytinyağına çevirerek satmaktadır. Burada toplanan zeytinlerin büyük bölümü ise Marmarabirlik kurumuna satılmaktadır. İlçe halkının bir diğer gelir kaynağı ise bölgedeki turizm faaliyetleridir. Özellikle, Kole Plajı ve Çınarlı Plajı birçok turisti ağırlamaktadır. Eğer tarım ya da turizm ile ilgileniyorsanız Marmara kiralık ev arayışınız son derece isabetli olacaktır.

Marmara Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, Marmara Adası’nda 9870 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçede ikamet edenlerin %53.42’si erkek, geriye kalan %46.58’i kadındır. İlçe nüfusu genellikle stabil bir görünüm çizmektedir. Ancak son on yılda küçük artışlar meydana gelmiştir. Özellikle 2018 yılında büyük bir sıçrama göstermiş ve popülasyonun artış hızı bir anda %11.80’e ulaşmıştır. Ada on dört mahalleden meydana gelmiştir. Balıkesir Marmara Adası kiralık daire düşünenler aşağıda sıralanan mahallelerden bir ya da birkaçına bakabilirler:

  • Saraylar Mahallesi

  • Deniz Mahallesi

  • Avşa Mahallesi

  • Okullar Mahallesi

  • Yiğitler Mahallesi

  • Hürriyet Mahallesi

  • Topağaç Mahallesi

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Çınarlı Mahallesi

  • Yedi Mahallesi

Eğer Marmara Kiralık Konut düşüncenizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Marmara Kiralık Konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Marmara Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.