/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenişehircancel

Bursa Yenişehir Kiralık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Yenişehir Kiralık Konut Bakanlara Semt Rehberi

Yenişehir kiralık konut tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında mutlaka bilmeleri gereken tek bir yazıda sizler için topladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerine, ekonomisine ve demografik durumu ile mahallelerine değindik. İlçedeki arayışınız sürecinde bu yazının size yardımcı olmasını umuyoruz. Yenişehir, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa iline bağlı on yedi ilçeden biridir. Bursa Türkiye’nin en gelişmiş beşinci yerleşim birimidir. İlçe şehrin doğusunda yer almaktadır ve il merkezinden tam elli iki kilometre uzakta bulunmaktadır. Bursa’nın uluslararası havaalanı da bu ilçe sınırları içerisinde kalmaktadır. Bu nedenle havaalanı semtin ismi ile anılmaktadır. Yenişehir, Bursa’nın doğal güzellikleri ve çok eskilere dayanan geçmişi ile saklı kalmış cennetlerinden biridir ve biz bu yazıda size bu güzel ilçeyi tanıtacağız. 

Yenişehir Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Yapısı 

Yenişehir kiralık daire  arayanların ilçe hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşündüğümüz konulardan ilki bölgenin coğrafi durumu, doğal güzellikleri ve iklim yapısıdır. Yenişehir ilçesinin toplam yüzölçümü 224 kilometrekaredir. Semt, bu yüzölçümü ile şehrin en küçük yerleşim birimlerinden biridir ve ilçenin denizden yüksekliği bir başka deyişle rakımı 235 metredir.  Şehrin doğusunda yer alan ilçede, ılıman Marmara iklimi hakimdir. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve yağışlıdır. Kar yağışının da görüldüğü ilçede yıllık ortalama sıcaklık 13 derece ve civarındadır. Tüm bunlara ek olarak, semtteki akarsuların rejimi düzensizdir. Bu akarsuların yaz aylarında debileri düşerken, kış ve ilkbahar aylarında yükselmektedir. Yenişehir, stratejik konumu, sahip olduğu doğal güzellikler ve ılıman iklimi ile yaşamak için uygun bir yerdir. 

Yenişehir Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgede emlak kiralamadan ya da satın almadan önce o bölgenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmanız, sizi nasıl bir hayatın beklediğini öğrenmek için önemlidir. Bu sebeple Yenişehir kiralık ev tercih etmeyi planlayanlar için yazının ikinci bölümünde semtin ekonomik durumundan, hakim ekonomik sektörlerden ve son olarak da istihdam potansiyelinden bahsedeceğiz. Yenişehir ilçesinin temel ekonomik faaliyeti tarımdır ve yerel halkın neredeyse %80’ini tarımdan geçimini sağlamaktadır. Bu durum ilçe merkezi içinde geçerlidir. Bölgedeki arazilerin %64’inin tarıma uygun olması, ılıman iklim koşulları ve verimli topraklar tarımı olanaklı kılmıştır . ilçede son zamanlarda sanayi faaliyetleri gelişim göstermiştir. Bölgede iki büyük fabrika kurulmuştur. Bunlardan ikisi cam fabrikasıdır ve yaklaşık 1000 kişiye istihdam alanağı sağlamaktadır. Bunlara ek olarak bölgede iki adet yağ, üç adet un fabrikası da bulunmaktadır. 

Yenişehir Kiralık Konut Düşünenlere Mahalle Önerisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 53.704’tür. Bu rakamın beşte biri ilçe merkezinde yaşamını sürdürmektedir. Bahsi geçen kişilerden %49’u kadın, geriye kalan %51’i ise erkektir. Semtin nüfusu sanayi atılımlarından sonra artışa geçmiştir ve 2012 yılından beri nüfus eğrisi pozitif bir görünüm sergilemektedir. İlçe otuz iki mahalleden meydana gelmiştir ve Bursa Yenişehir kiralık daire tercih etmeyi planlayanlar için aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmıştır: 

  • Yenigün Mahallesi 
  • Kurtuluş Mahallesi 
  • Yeni Mahalle
  • Yüzüncü Yıl Mahallesi 
  • Tabakhane Mahallesi 
  • Gündoğan Mahallesi 
  • Yolören Mahallesi 
  • Çayır Mahallesi 
  • Ulucami Mahallesi 
  • Terziler Mahallesi 

Eğer Yenişehir kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hep hayalini kurduğunuz eve ulaşmak isterseniz  ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Yenişehir kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

30 Temmuz 2021

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

30 Temmuz 2021

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

30 Temmuz 2021

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Yenişehir Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.