/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Oğuzlarcancel

Çorum Oğuzlar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Oğuzlar Kiralık Konut Arayanlara Özel Rehber 

Oğuzlar kiralık konut arayan EmlakJet ziyaretçilerine özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçenin nüfusundan tarihine kadar birçok konusunda değindik. Oğuzlar, Çorum’un ilçelerinden biridir. İlçenin eski adı Karabörk’tür. Bölge eskiden İskilip ilçesine bağlı iken 1964 yılında bucak olmuş ve ismi Karaören olarak değiştirilmiştir. 1965 yılında belediyesi kurulmuştur. 1990 yılında da adı Oğuzlar ile değiştirilerek Çorum iline bağlı ilçe konumuna getirilmiştir. 

Obruk Barajı Kızılırmak üzerinde inşa edilmiştir. İçme suyu, sulama ve enerji üretimi için yapılan baraj toplamda 50,21 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Baraj doğal yapısını hala koruyan Karadeniz ile İç Anadolu Bölgelerinin kesişim noktasında bulunur. Çorum ilinin kuzeyine dar vadide kurulmuştur. 30 kilometre uzunluğa ve 600 – 700 metre genişliğe sahiptir. Bu barajla beraber bölgedeki doğal alanlar daha da canlanmıştır. Etrafındaki sıra dağlar ormanlık alanlardan oluşur ve muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Dağlar oldukça dik oldukları için endemik bitki türleriyle zengin yaban yaşamına sahiptir. Havzada çeşitli yelken, sürat ve kürek gibi su sporları yapılabilir. Ayrıca bölge yayla turizmi ve yamaç paraşütçülüğü açısından oldukça idealdir. Bölgedeki doğal güzellikler sebebiyle turizm potansiyeli her geçen gün daha da gelişmektedir. Siz de ilçedeki bu doğal güzellikleri ziyaret amaçlı kısa süreliğine ilçeye gelecekseniz Çorum Oğuzlar günlük kiralık ev ilanlarına da sitemizden bakabilirsiniz.

Oğuzlar Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafyası

İlçenin yüzölçümü 302 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden ortalama yükseltisi 650 metredir. İlçenin batısında İskilip, doğusunda Dodurga ve Laçin ilçeleri, güneyinde Çorum Merkez ve kuzeyinde Osmancık ilçesi yer alır. Laçin ilçesi ile doğal sınırını Kızılırmak oluşturur. Engebeli bir araziye sahiptir. Şehir merkezine yaklaşık 57 kilometre uzaklıktadır. Güneyinden Kızılırmak, batı ve doğusundan yüksek dağlarla çevrelenmiştir. Bölge Kızılırmak’a uzanan vadi içerisinde bir cebi (çıkışı olmayan) andırır. Bölgeye Karadeniz iklim tipi ile karasal iklim tipi arasında görülen bir geçiş iklimi hakimdir. Bölge halkının ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Tarımda pirinç, ceviz, tahıl ve çeşitlerinin üretimi yaygındır. Hayvancılıkta ise hayvan besiciliği ve arıcılık gibi faaliyetler yapılır. Bölge halkının genç kısmı işsizlik sebebiyle diğer illere göç etmişlerdir. Siz de ilçede tarımla uğraşmayı düşünüyorsanız Çorum Oğuzlar kiralık müstakil ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Oğuzlar Kiralık Konut Bakanlara İlçe Demografisi 

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 5.483 kişiden oluşur. Bu kişilerin %51,49’unu kadınlar ve %48,51’ini erkekler oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılama sahiptir. 2017 yılında ilçedeki nüfus ise 5.299’dur. Bir yıl içinde ilçedeki kişi sayısında küçük bir artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 3,47’dir. Nüfus yoğunluğu 45’tir. Bu da ilçede kilometrekareye denk gelen insan sayısının 45 kişi olduğu anlamına gelir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki konutların sayısı 3.783’tür. Konut başına denk gelen insan sayısı 1,01’dir. İşyeri sayısı ise 344’tür. İlçede toplamda 1 belediye, 7 mahalle ve 6 köy vardır. Oğuzlar kiralık konut bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

  • Gölbaşı Mahallesi 909,
  • Çeşme Mahallesi 550,
  • Birtatlı Mahallesi 473,
  • Karadonlu Mahallesi 426,
  • Çarşı Mahallesi 341,
  • Kızılcapelit Mahallesi 161 ve 
  • Asarçay Mahallesi 96 kişiden oluşur. 

EmlakJet sayesinde ev aramak çok kolay. Dilediğiniz özelliklere sahip olan evlere emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Çorum Oğuzlar seçenekleri ile istediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Oğuzlar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.