/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mihalgazicancel

Eskişehir Mihalgazi Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Mihalgazi Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Mihalgazi kiralık konut arıyorsanız ev arayan diğer herkes gibi, sizin de seçmiş olduğunuz ilçe hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyacınız vardır. Seçilen bölge hakkında daha önceden fikir sahibi olmak, konut arama sürecinde daha emin adımlar ile devam etmenizi sağlayacaktır. Bu amaç ile hazırladığımız bu yazıda Mihalgazi ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfusu ve ekonomik faaliyetleri gibi bir ilçeyi temel düzeyde tanıtabilecek bilgilere yer verdik. Eski adı Gümele olan Mihalgazi, önceleri Bursa, Bolu, Kastamonu ve Bilecik gibi çeşitli illerin sınırlarına dahil olmuştur. 1946 senesinde Eskişehir'e bağlanmıştır ve 1990 senesinde de ilçe statüsünü elde etmiştir. 

Mihalgazi Kiralık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Mihalgazi ilçesi, İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Eskişehir'e bağlıdır. Ancak ilçenin kendisi teknik olarak Karadeniz Bölgesi'nin sınırları içerisine girmektedir. İlçenin toplam yüz ölçümü 118 km2'dir ve denizden yüksekliği 209 metredir. Bolu Dağı ile Sündiken Dağları arasında yer almaktadır. İlçenin kuzeyinde bulunan Eskişehir il merkezine 39 kilometre uzaklıktadır. İlçenin güneydoğusunda Sarıcakaya ilçesi bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan Sakarya Nehri hem ilçeye ayrı bir güzellik katar hem de ilçenin coğrafi özelliklerini etkiler. İlçede büyük miktarda yeşil alan bulunmaktadır.

Mihalgazi Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Mihalgazi kiralık ev arayanlar için ilçede sert karasal iklim görülmektedir. Kış ayları kar yağışlı, parçalı bulutlu geçmektedir. İlkbahar döneminde yağışlar artmaktadır. Yaz ayları ise sıcak ve açık geçmektedir. İlçe, Ege ve Marmara bölgelerine yakın olduğundan ötürü, bu bölgelerin iklimlerinden de etkilenmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 10,9 santigrat derece olarak tespit edilmiştir. Gece ile gündüz arasında büyük sıcaklık farkları gözlenmektedir. 

İlçe sakinleri, geçimlerini çoğunlukla meyve ve sebze üretimi sonucunda elde etmektedir. Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde, coğrafi konumu sayesinde sebze yetiştirilebilmektedir. Bununla birlikte seracılık da son zamanlarda büyük gelişimler göstererek ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. 

Mihalgazi Kiralık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Mihalgazi ilçesinde toplam 3.373 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,99'u kadın olup geriye kalan %49,01'ini erkek nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, Mihalgazi nüfusu oldukça düzensiz bir modele sahiptir. Geçtiğimiz dört sene boyunca alışılmadık bir nüfus artışına sahne olan ilçe, son senede radikal bir nüfus düşüşü yaşamıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-26,83'tür. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyine bakılacak olursa ilçede en çok ilkokul mezunu bulunmaktadır. İlkokul mezunlarını ortaokul mezunlarını takip ederken üçüncü sırada ilköğretim mezunu bulunmaktadır. Her ne kadar nüfusun çoğu Eskişehirli olsa da başka illerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu insanlar çoğunlukla Mardin ve Ankara illerinden gelmektedir.

Mihalgazi Kiralık Konut Arayan Kişiler için Mahalle Seçenekleri

Mihalgazi ilçesine bağlı toplam 9 adet mahalle bulunmaktadır. Mihalgazi kiralık ev arayan okuyucularımızın tercih edebileceği mahallelerin listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Demirciler Mahallesi,
  • Bozaniç Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Hürriyet Mahallesi,
  • İstiklal Mahallesi,
  • Karaoğlan Mahallesi,
  • Sakarıılıca Mahallesi,
  • Dokuz Mayıs Mahallesi,
  • Alpagut Mahallesi.

Mihalgazi Alpagut Mahallesi kiralık ev arayan okuyucularımız ilçede bulunan emlakçıları ziyaret edebilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Mihalgazi Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.