/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamaşcancel

Ordu Çamaş Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamaş Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Çamaş kiralık konut düşünenlerin işlerini kolaylaştıracak, arayış süreçlerinde yanlarında olacak rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Çamaş, Ordu iline bağlı bir yerleşim birimidir. Ordu ise ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan büyük bir ildir ve tam on dokuz ilçeden meydana gelmektedir. Sarıçiçek Yaylası ve Gelin Kayası gibi önemli iki nokta üzerine kurulmuş olan Çamaş ilçesi kent merkezinden elli kilometre uzakta yer almaktadır. Semte en yakın yerleşim birimi ise Fatsa’dır. Fatsa’nın Çamaş’tan uzaklığı yaklaşık olarak yirmi kilometredir. 1930 yılında ayrı bir bucak haline gelen semt, önceleri Ordu’nun merkez ilçesine bağlanmıştır. 1944 yılında ise köyleri ve kasabaları ile birlikte Fatsa semtine bağlanmış ve belde olmuştur. 1975 yılında çıkan bir kanun ile de belediye kurulmuş, 1990 senesinde ilçe statüsüne kavuşmuştur.  

Çamaş Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Durumu ve Ekonomisi 

Çamaş kiralık ev arayanlar için keyifle hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve buna bağlı olarak ortaya çıkan ekonomik koşullara değineceğiz. Çamaş ilçesi, sadece 91 kilometrekarelik oldukça küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği, daha bilinen bir ifade ile rakımı ortalama 650 metredir. Bu rakam semt merkezinde biraz daha azalmaktadır. Çok engebeli ve dağlık bir arazi üzerine kurulmuş olan semtte yerleşim dağınıktır. Bu durum kamu hizmetlerinin aksamasına ve ekonominin yavaş gelişmesine neden olmaktadır. Doğusunda ve kuzeyinde Gatsa, batısında Çatalpınar, güneyinde ise Gürgentepe ilçeleri ile komşu olan semtin ekonomisi tarıma ve bilhassa da fındık üretimine bağlı olarak gelişmiştir. Bölge halkının büyük bir bölümü geçimini fındık üretiminden sağlamaktadır. Semtte yeni yeni küçük ve orta ölçekli atölyeler açılmaktadır. Çamaş kiralık daire tercih etmeyi düşünenlerin de semtin bu özelliklerini bilerek hareket etmesi oldukça önemlidir.

Çamaş Kiralık Konut Arayışı İçerisinde Olanlara Semtin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre ilçenin nüfusu 11.851 kişiye ulaşmıştır. Semt nüfusunun %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır demek mümkündür. İlçenin nüfusu 2013-2018 yılları arasında azalmış daha sonra 2019 yılına doğru büyük bir artış meydana gelmiştir. Bu nedenle nüfus eğrisi pozitif yönlüdür ve nüfus artış hızı %40’ın üzerindedir. Bu rakam il ve ülke ortalamasının çok üzerindedir. Ordu Çamaş kiralık ev tercih etmeyi düşünenler için biz bu güzel semti meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık:

 • Sakargeriş Mahallesi
 • Sarı Yakup Mahallesi
 • Kemal Paşa Mahallesi
 • Taşoluk Mahallesi
 • Budak Mahallesi
 • Örmeli Mahallesi
 • Uzun Ali Mahallesi
 • Danışman Mahallesi
 • Giden Mahallesi
 • Akpınar mahallesi
 • Çavuşbaşı Mahallesi

Eğer Çamaş kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Ordu Çamaş kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çamaş Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.