/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taraklıcancel

Sakarya Taraklı Kiralık Ev

araması için 7 ilan bulundu

Taraklı Kiralık Konut Arayanlar İçin Tercih Rehberi

Taraklı kiralık konut arayışını mutlu son ile bitirmek isteyenler için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda semtin doğasından mahallelerine kadar çok farklı alanlarda birçok konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Taraklı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Sakarya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Marmara Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden biri olan Sakarya’nın nüfusu bir milyonu aşmıştır. İl, on altı farklı yerleşim biriminden meydana gelmiştir. Taraklı ise kentin en az nüfusa sahip yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.68’ine ev sahipliği yapmaktadır. Taraklı’dan önce Karapürçek, Söğütlü ve Kaynarca ilçeleri gelmektedir. İstanbul-Adapazarı karayolu üzerinde kurulu olan ilçenin yakınlarından demiryolu da geçmektedir. 

Taraklı Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Doğal Yapısı 

Taraklı kiralık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değineceğiz.  İlçe, 293 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği ise ortalama 400 metredir. İlçe, Sakarya’nın güneydoğusunda yer almaktadır. Kent merkezinden ise 65 kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe, İstanbul ve Ankara’dan ortalama 200 kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe, doğu bölümünde Bolu’nun Göynük ilçesi ile komşudur. Semt, Sakarya’nın bir semti olan Geyve’den ise yaklaşık olarak otuz dört kilometre mesafede bulunmaktadır. Semtte ilk Türk yerleşiminin 1289 yılında Selçuklular tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Semtte Marmara iklimine özgü hava olayları gözlenmektedir. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak geçerken, kış ayları yağışlı ve soğuktur. Semtin büyük bir bölümü ormanlık alanlarla kaplıdır. Yükseklere çıkıldıkça iğne yapraklı ağaçlara rastlanmaktadır. Taraklı kiralık daire seçmeyi düşünenler, iklimi yumuşak, sakin bir doğaya sahip olan küçük ve şirin bir ilçede yaşama imkanı bulacaktır.

Taraklı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu 

Sakarya ilinin nüfusu, 1.010.700 kişiye ulaşmış durumdadır. Taraklı ise kentin en az nüfusa sahip olan semtidir. İlçenin toplam nüfusu 6895’tir. Bu kişilerin 3481’i erkek, geriye kalanı ise kadındır. Nüfus, cinsiyetlere çok dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe, 1987 yılında bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Semtin nüfusu 2015-2017 yılları arasında azalmıştır. 2018 yılında ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %0.67’dir. Semtteki köyler mahallelere dönüştürülmüştür. Bu sebeple ilçe mahallelerden meydana gelmektedir. Sakarya Taraklı kiralık ev tercih edecekler aşağıdaki listeden kendine uygun olduklarını düşündükleri yerleşim birimlerinde arayışlarını sürdürebilir:

  • Hacı Murat Mahallesi 
  • Yenidoğan Mahallesi 
  • Ulucamii Mahallesi
  • Hacı Yakup Mahallesi
  • Mahdumlar Mahallesi
  • Dışdedeler Mahallesi
  • Yusuf Bey Mahallesi
  • Harkköy Mahallesi
  • İçdedeler Mahallesi
  • Kemaller Mahallesi

Eğer Taraklı kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Taraklı kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Taraklı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.