Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Artvin Arhavi Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Arhavicancel
Artvincancel

Arhavi Satılık Daire Alacaklar İçin Bölge Rehberi

Arhavi satılık daire alacaklar için gerekli bilgileri emlakjet.com olarak sizler için derledik.Arhavi, Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Artvin ilinin bir ilçesidir. İlçenin komşularına bakıldığında;

 • Doğusunda Hopa

 • Batısında Fındıklı

 • Güneyinde Yusufeli

 • Kuzeyinde Karadeniz konumlanmıştır.

Hopa ve Borçka’dan sonra nüfus olarak Artvin ilinin 3. büyük ilçesidir... Taş Devri’nde insan yaşamının olduğu düşünülen Kohlis uygarlığına da ev sahipliği yapan ve geçmişi M.Ö 8. yüzyıla dayandığı söylenen Arhavi ilçesi bu zamana kadar birçok medeniyeti içinde barındırmıştır. Bölgenin yeryüzü şekillerine baktığımızda engebeli ve dağlık alanları oldukça fazla görüyoruz. Dağların oldukça fazla olduğu ve 3 bin metreye kadar yükseldiği bölgede aynı zamanda çok sayıda yayla bulunuyor.

Arhavi Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Rehberi

İlçede görülen Karadeniz ikliminin etkisiyle kışlar serin, yazlar ılık ve her mevsimde de düzenli yağışlar görülüyor. Nem oranının da yüksek olduğu ilçede fındık, çay, turunçgil yetiştiriciliği de oldukça yaygın olup ilçenin ekonomisi de tarıma dayalıdır. Geleneksel hayattan izler taşıyan ilçede görülmesi gereken yerler arasında;

 • Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi

 • Ciha Kalesi

 • Çifte Köprüsü

Mençuna Şelalesi Arhavi’de bulunan ve ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. İlçede her yaz düzenlenen ve köklü bir gelenek haline gelen Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali 3 gün sürmektedir ve festival süresince birçok yarışma ve organizasyon düzenlenmektedir. Çay toplama ve fındık ayıklama yarışmaları ve birçok kültürel yarışmalar festivale katılanlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Arhavi Doğukent’te satılık daire ilanlarına bakarak bu güzel Karadeniz ilçesinde siz de ev sahibi olabilirsiniz...

Arhavi Satılık Daire Alacaklar İçin Mahalle Rehberi

Arhavi’nin nüfusu son verilere bakıldığında 21 bin civarındadır... Nüfusun 10 bin 469’unu erkekler, 10 bin 534’ünü de kadınlar oluşturuyor. Arhavi merkeze bağlı 7 adet mahalle bulunuyor. Bu mahalleler şunlar:

 • Yukarı Hacılar Mahallesi

 • Kale Mahallesi

 • Boğaziçi Mahallesi

 • Cumhuriyet Mahallesi

 • Aşağı Hacılar Mahallesi

 • Musazade Mahallesi

 • Yemişlik Mahallesi

Yeşil ve mavinin buluştuğu, kendine özgü doğal ve tarihi evlerle süslü ve doğa harikası yerlerden biri olan Arhavi’de yayla evi ya da müstakil bahçeli evler görmek de mümkün oluyor. Arhavi Musazade Mahallesi satılık daire seçeneklerine göz atarak düşündüğünüz evi bulabilirsiniz.

Arhavi Satılık Daire Alacaklar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster yatırım için olsun ister oturmak için olsun, alacağınız evin size ve bütçenize uygun olması her zaman ilk önceliğiniz oluyor. Daire satın almadan önce ve almaya karar verdikten sonra dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. İşinizi kolaylaştırması ve size yardım etmesi için bir emlak uzmanından yardım alabilirsiniz. Emlakjet.com olarak sizler için geliştirdiğimiz filtreleme seçenekleriyle planlarınıza uygun bütçede ve ölçütlerde daireleri analiz edebilirsiniz. Almaya karar verdiğiniz dairenin işlemlerini gerçekleştirmeden önce, sonradan oluşabilecek problemlere engel olmak için daireyi gidip görmenizi kesinlikle öneriyoruz. Arhavi Osmanbey Sitesi satılık daire ilanlarına emlakjet.com üzerinden rahatça ulaşabilir ve planladığınız gibi eve kavuşabilirsiniz.

Arhavi Satılık Daire Alacaklar İçin Konut Fiyat Bilgisi

Satılık konut arayışında olan alıcılar kendi bütçe değerlendirmelerini yaptıktan sonra konut arayışına giriyorlar. Bütçe haricinde birçok ölçüt de alıcılar için değerli oluyor. Bu ölçütler her alıcı için farklılık gösterse de temel olarak aynı oluyor. Evin bulunduğu yer, ulaşım olanakları, binanın yaşı ve güvenilirliği, evin bulunduğu çevrede sağlık ve eğitim olanakları gibi birçok özellik alıcılar için önem arz ediyor. Arhavi’deki konut satış piyasasını titizlikle inceledik. Arhavi’de 3+1 bir daire fiyatı yaklaşık 100 bin TL’den başlıyor. Artvin’de konut geri dönüş süresi için de 19 yıl öngörülüyor. Siz de Arhavi satılık daire arayışınızda hemen emlakçıdan ya da sahibinden Arhavi Boğaziçi Mahallesi satılık daire ilanlarına bakarak bütçenize uygun seçenekleri inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.