Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Aydın Çine Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çinecancel
Aydıncancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çine Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak yeni konut arayışında olan vatandaşlarımızı desteklemeye devam ediyoruz. Çine satılık daire arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi edinebilirler.

Aydın ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan ilçe verimli toprakları sebebi ile geçmişten günümüze önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Ekonomisinin temeli tarım faaliyetlerine dayanan ilçede zeytin ve pamuk gibi tarım ürünleri yetiştirilmektedir. İlçeni yüzey şekillerini Çine Çayı’nın beslediği Çine Ovası ve bu ovanın etrafındaki dağlar belirlemektedir. Çine çayı ilçenin tek akarsu kaynağıdır. Çine satılık daire arayışında bulunan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede madencilik faaliyetlerinin de bölge ekonomisine oldukça önemli katkıları olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe Akdeniz ılıman ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle bölgede yer alan bitki türlerinin çoğu kurak iklime uygundur. İlçedeki dağlık bölgelerde kızılçam ve karaçam ağaç türleri yaygındır. Bölgede yer alan Gökbel Dağı yamaçlarında yer yer zeytin ağaçları yer almaktadır. Etrafında doğal göl bulunmayan Çine ilçesi içerisinde Madran Deresi üzerine Yapılan Topçam Barajı’nın suları ilçede göl görevi görmektedir. Baraj çevresinde toprağı bulunan Altınova, Tepeköy, Subaşı, Kasar ve Karanfiller köyleri bir araya gelmiş ve Topçam Barajı Gölü ve Çevre Köyleri Su Ürünleri Üretim ve Değerlendirme Kooperatifi adı altında bir kooperatif kurmuşlardır. Çine satılık daire arayanlar bu kooperatifin, üretimi devlet tarafından teşvik edilen balıkları tutup pazarladığı bilgisine ulaşmaktadırlar.

Çine Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Çine ilçesi içerisinde sürdürülen tarım faaliyetleri Çine e Akçaova ovalarında yoğunlaşmıştır. Pamuk, tütün, zeytin ve yer fıstığı gibi ürünlerin yanı sıra meyve, sebze üretimi de yapılmaktadır. İlçenin ekonomik faaliyetlerinde ilçede yer alan çırçır, zeytinyağı fabrikaları, sabun atölyeleri ve maden ocaklarının önemi büyüktür. İlçede tarım ve sanayi faaliyetlerinin yanı sıra hayvancılık faaliyetleri de yürütülmektedir. Çine satılık daire arayan vatandaşlar ilçede süt inekçiliği ve besicilik yaparak geçimlerini sağlayabilirler. Bölgenin her geçen gün gelişim göstermesi ile birlikte Çine satılık ev arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Çine Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede toplam 49 bin 760 kişi yaşamaktadır. Toplam nüfusun yüzde 49,61’ini (24 bin 686) erkek, yüzde 50,39’unu (25 bin 74) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çine satılık daire arayan vatandaşların ilçede tercih edebileceği 72 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Kırksakallar Mahallesi, Kızılgüney Mahallesi, Kirazderesi Mahallesi, Kuruköy Mahallesi, Mutaflar Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Özeren,Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Saraçlar Mahallesi, Akçaova Mahallesi, Gökyaka Mahallesi, Altınova Mahallesi, Dorumlar Mahallesi, Eskiçine Mahallesi, Hacıpaşalar Mahallesi, Bedirler Mahallesi, Bereket Mahallesi, Camıağılı Mahallesi, Kadılar Mahallesi ve en çok aranan mahallelerden biri olan Çine Hamitabat mahallesinde satılık evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Aydın Çine Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çine Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Elazığ Elazığ Merkez Tadım Köyü Satılık Arsa
 • İzmir Bayraklı Emek Mahallesi Satılık Daire
 • Denizli Pamukkale Yunusemre Mahallesi Kiralık Daire
 • Aydın Nazilli Yeşil Mahallesi Satılık Daire
 • Şanlıurfa Haliliye Güzelyurt Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.