Emlakjet

Bolu Kıbrıscık Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kıbrıscıkcancel
Bolucancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kıbrıscık Satılık Daire Arayışında Olanlara Özel Bölge Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Kıbrıscık satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Kıbrıscık, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümü’nde yer alan Bolu ilinin güneyinde yer alan bir ilçesidir. Köoğlu Dağları’nın güney yamaçlarındaki düzlük alanlarda yer alan yaylalarıyla meşhurdur. Yazıca, Karadoğan, Kökez, Belen, Karaköy ve Bölücekkaya yaylaları en önemlileridir. Ekonomik yapısı tarıma dayalıdır. Ankara-İstanbul karayolu üzerinde bulunan Bolu Kıbrıscık’a sadece karayolu ile ulaşım mümkündür. Genel bitki örtüsü ormanlıktır. Karadeniz ve Batı Karadeniz iklim tiplerinin hakim olduğu ilçe genelinde yıllık yağışlı ortalama gün sayısı 137’dir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Kıbrıscık Satılık Daire Tercih Edebileceğiniz Mahalleler ve İlçe Nüfus Bilgisi

Kıbrıscık’da satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Bolu Merkez ve Dörtdivan ilçeleri,
  • Güneyinde Ankara il sınırı,
  • Batısında Seben ilçesi,
  • Doğusunda Dörtdivan, Gerede ilçesi ve Ankara il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 3.220’dir. Bu sayının yüzde 50,12’si kadın, yüzde 49,88’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 562 kilometrekare, rakımı ise 1.135 metredir. Kıbrıscık satılık konut arayanların tercih edebileceği toplam 2 mahalle vardır. Bu mahalleler ve nüfusu şöyledir;

  • Köroğlu Mahallesi nüfusu, 860 kişi,
  • Karadoğan Mahallesi nüfusu 324 kişidir. 

Kıbrıscık ilçesine bağlı olan köyler ise; Belen, Bölücekkaya, Çökeler, Deveci, Deveören, Yazıca, Taşlık, Sarıkaya, Nadas, Alanhimmetler, Alemdar, Balı, Kuzca, Köseler, Dokumacılar, Geriş, Kökez, Karacaören, Karaköy, Kılkara ve Kızılcaören Köyüdür. 

Kıbrıscık Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Bolu Kıbrıscık ilçesinde ve il genelinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri ve ortalama birim satış fiyatları şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.147  TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.303 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 223.730 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Bolu Kıbrıscık’ta satılık yayla evi ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Kıbrıscık Satılık Daire
Alanhimmetler Köyü Satılık DaireAlemdar Köyü Satılık DaireBalı Köyü Satılık DaireBelen Köyü (Akpınar Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Bataklık Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Bedeste Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Bedesten Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Çarıklar Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Çukur Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Çukur Yaylası Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Dikmen Tepegöz Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Erikli Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Yayla Bölgesi Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Yukarı Bedesten Mahallesi) Satılık DaireBelen Köyü (Yukarı Köy Yaylası Mahallesi) Satılık DaireBorucak Köyü Satılık DaireBölücekkaya Köyü Satılık DaireÇökeler Köyü Satılık DaireDeveci Köyü Satılık DaireDeveören Köyü (Ardalan Mahallesi) Satılık DaireDeveören Köyü (Tembel Mahallesi) Satılık DaireDeveören Köyü Satılık DaireDokumacılar Köyü Satılık DaireGeriş Köyü Satılık DaireKaracaören Köyü Satılık DaireKaradoğan Mahallesi Satılık DaireKaraköy Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireKaraköy Köyü (Saraycık Mahallesi) Satılık DaireKılkara Köyü Satılık DaireKızılcaören Köyü Satılık DaireKökez Köyü (Bağışlar Mahallesi) Satılık DaireKökez Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireKöroğlu Mahallesi Satılık DaireKöseler Köyü Satılık DaireKuzca Köyü (Çalkara Mahallesi) Satılık DaireKuzca Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireNadas Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireNadas Köyü (Peçenek Mahallesi) Satılık DaireSarıkaya Köyü (Kızık Mahallesi) Satılık DaireSarıkaya Köyü (Kızık Yaylası Mahallesi) Satılık DaireSarıkaya Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireSarıkaya Köyü (Sarıkaya Yaylası Mahallesi) Satılık DaireTaşlık Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireTaşlık Köyü (Soğuksu Mahallesi) Satılık DaireYazıca Köyü Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.