/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çerkeşcancel

Çankırı Çerkeş Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çerkeş Satılık Daire Arayanlar İçin ilçe Rehberi

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çerkeş satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çerkeş Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Çankırı iline bağlı önemli ilçelerden biri olan Çerkeş, Ulus Çayı’nın aktığı ova üzerine kurulmuştur. Yüzölçümü 990 kilometrekare olan ilçenin kuzeyinde Ovacık, güneyinde Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesi, doğusunda Atkaracalar, batısında ise Gerede ve Eskipazar ilçeleri yer almaktadır. Çerkeş satılık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçe rakımının 1.140 metre olduğu bilgisine ulaşmışlardır. İlçe içerisinde irili ufaklı birçok dağ bulunmaktadır. İlçede bulunan dağlardan başlıcaları:

  • Dumanlı Dağı

  • Karataş Dağı

  • Kütüklü Dağları

  • Derviş Tepe Dağı

  • Kocadağ

  • Işık Dağı’dır.

Çerkeş Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ulaşım Bilgisi

İlçe hakkında yapılan araştırmalarda ilçenin merkezinden Zonguldak-Ankara demiryolunun geçtiği bilgisine ulaşılmaktadır. Çankırı Çerkeş satılık daire arayan kişiler ilçenin kuzeyinden İstanbul-Samsun devlet Karayolu, güneyinde ise Işık Dağı Geçidi yer almaktadır. İlçe içerisinde yer alan Kızılcahamam bölgesinden Ankara-İstanbul Karayoluna çıkan bir yol bulunmaktadır. İlçe Çankırı merkezine 85 kilometre, Başkent Ankara’ya ise 128 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır.

Çerkeş Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

İlçe halkının ekonomik faaliyetlerinin başında tarım ve hayvancılık faaliyetleri yer almaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri oldukça gelişmiştir. Bölgede kışlar soğuk ve yağışlı, kışlar ise serin geçtiği için tahıl ve hububat üretimi yapılmaktadır. Çankırı Çerkeş satılık daire arayan kişiler ilçede tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetleri yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Hayvancılık faaliyetleri yazın mera ve yaylalarda, kışın ise ahırda yapılmaktadır. Bölgede modern hayvancılık gelişmiş olup ilçede Aytaç Entegre Et Tesisleri kurulmuştur. İlçede arıcılık faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. İlçedeki Çerkeş balı kendine has oluşundan ötürü Türkiye’deki çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. İlçe içerisinde teşvik kapsamında tekstil fabrikaları açılmıştır. Bölge halkı bu işletmelerde çalışarak da geçimlerini sağlayabilmektedirler.

Çerkeş Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yeraltı Kaynakları

Çerkeş satılık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin yeraltı kaynakları bakımından çok zengin olmamakla birlikte bazı rezervleri bünyesinde barındırdığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede Killidere mevkiinde 450 bin ton civarında bentonit ve Aksahan Köyü civarında ise 3 milyon ton rezervli diyatomit bulunmaktadır. Bu rezervler dışında ilçede traverten kökenli mermer ve traverten taşları bulunmaktadır.

Sizler de satılık daire tercihinizi Çankırı Çerkeş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çerkeş’te uygun fiyatlı satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Çerkeş Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.