Emlakjet

Elazığ Ağın Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ağıncancel
Elazığcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ağın Satılık Daire Arayanlar için İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Ağın satılık daire düşünenler için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda Ağın hakkında kafanıza takılan tüm soru işaretleri silinecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Ağın, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Elazığ iline bağlı bir ilçedir. Elazığ, on bir yerleşim biriminden oluşmaktadır ve Ağın kentin en az nüfusa sahip olan ilçesidir.  Elazığ’ın doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ilçesi kentin kuzeybatı hattında bulunmaktadır ve kent merkezinden yaklaşık yetmiş yedi kilometre uzakta yer almaktadır.  Her gün kent merkezi ile ilçe arasında düzenlenen otobüs seferleri ile bu yolu yaklaşık bir buçuk saatte alabilirsiniz. 

Ağın Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Ağın satılık ev tercih etmeyi planlayanlar ilçenin coğrafi özellikleri, iklim yapısı ve doğal durumu hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. Özellikle başka il veya ilçelerden gelerek bölgeye yerleşeceklerin, yazının bu bölümünü dikkatle okuması gerekmektedir. Kentin kuzeybatısında yer alan Ağın ilçesi, doğusunda Çemişgezek, batısında Arapgir, GÜNEYİNDE keban barajı, kuzeyinde ise Arapgir ve Kemaliye ilçeleri ile çevrilidir. İlçe yaklaşık 526 hektarlık görece geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır.  Daha açık bir ifade ile ilçenin toplam yüzölçümü 268 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 900 metredir.  Bir plato üzerine kurulmuş olan semtin en yüksek noktası Munzur Dağları’dır. Burada yükselti 3000 metreyi bulmaktadır. 

Ağın Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Tarihi 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o ilçenin veya ilin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile olan etkileşiminizi güçlendirir. Bu sebeple Ağın satılık konut almayı düşünenler, ilçenin tarihi hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. İlçenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Mezopotamya bölümünde yer alan semtte bilinen ilk yerleşim milattan önce 16. Yüzyılda başlamıştır. Bölgeye yerleşen Hurrilere ait kalıntılar arkeolojik kazılarla gün yüzüne çıkarılmıştır. İlçe, 1071 yılından sonra Türkler tarafından mesken edilmiştir. İlçede kurulan Artukoğulları Beyliği 1115-1243 yılları arasında hüküm sürmüştür. 1514 yılından sonra Çaldıran Muharebesi ile Osmanlı İmparatorluğu tarafından alınan ilçe, Elazığ sancağına bağlı bir bucak olmuştur ve tapu tahrir kayıtlarında “Eğin” olarak geçmiştir. 

Ağın Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 2776’dır. İlçede ikamet edenlerin %49.14’ü erkek, geriye kalan %50.86’sı ise kadındır. Daha açık bir ifade ilçe popülasyonunun 1364’ü erkek, 1412’si ise kadındır. İlçenin nüfus grafiği dalgalı bir görünüm sergilemektedir. Ancak 2017-2018 yılları arasında önemli bir artış meydana gelmiştir. Bugün popülasyonun artış hızı %9.65 olarak hesaplanmıştır. İlçe, mahalle ve köylerden oluşmaktadır. Köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Elazığ Ağın satılık ev arayanlar, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış dört mahalleden birini tercih edebilirler:

  • Merkez Mahallesi
  • Şen Pınar Mahallesi
  • Ak Pınar Mahallesi
  • Baş Pınar Mahallesi 

Eğer Ağın satılık daire düşüncenizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, semtte hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Ağın satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.