Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Elazığ Satılık Daire

araması için 956 ilan bulundu
search
Elazığcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Elazığ Satılık Daire Arayanlara Özel Elazığ İlçe Rehberi

 

Doğuda Bingöl, kuzeybatıda Erzincan, güneybatı ve batıda Karakaya Baraj Gölü aracılığı ile Malatya, kuzeyde Keban Baraj Gölü aracılığı ile Tunceli ve güneyde de Diyarbakır illeriyle komşu olan Elazığ İlinin yüzölçümü 9153 kilometre karedir. Elazığ satılık daire arayanlar bu ile ait ilçelerin neler olduklarını da merak ediyor. Elazığ İline bağlı ilçeleri ve genel özelliklerini sizler için araştırdık ve Elazığ İlçe Rehberini oluşturduk.

 

Elazığ İlçe Rehberi

 

 • Elazığ İlinin Karakoçan İlçesi: 1936 senesinde kurulan Karakoçan İlçesinin yüzölçümü 1085 kilometre karedir. 104 kilometre il merkezine uzaklıkta bulunan ilçenin gelir kaynağı ise hayvancılığa dayanmakta. Turizm açısından da zengin bir ilçe olan Karakoçan İlçesinde; Peri Suyu ve Golan Kaplıcaları muhakkak görülmeye değer yerlerin arasında ilk sırada geliyor. Ayrıca Pir Cemal Abdal Hazretleri, Garip Baba, Sefkar Baba ve Güzel Baba türbeleri de görülmeye ve ziyaret edilmeye değer diğer yerler arasında bulunuyor.

 

 • Elazığ’ın Arıcak İlçesi: İl merkezine 122 kilometre uzaklıkta bulunan Arıcak 1987 senesinde ilçe statüsüne geçmiştir. Ekonomisi daha çok hayvancılık ve tarıma dayalı olan ilçede, dünyada çok ender görülen bitkilerden Ters Lale yetişmektedir. Elazığ satılık daire seçeneklerini incelerken bu ilçemizi de göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

 • Elazığ’ın Ağın İlçesi: Elazığ il merkezine 77 kilometre uzaklıkta bulunan Ağın İlçesi daha önce Bucak iken 1954 senesinde ilçe statüsüne geçmiştir. 526 metrekare yüzölçümüne sahip olan Ağın ilçesinin güney yönünde Osman Tepesi, kuzey yönünde Hekemat Tepesi, batı yönünde de Aliuşağı tepeleri bulunuyor. Elazığ il merkezine karayolu ile kolaylıkla ulaşımın sağlanabildiği gibi aynı zamanda Keban Baraj gölü üzerinden feribot ile de ulaşım sağlanabiliyor. Elazığ satılık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

 • Elazığ’ın Kovancılar İlçesi: Bingöl-Elazığ karayolu üzerinde bulunan ilçenin il merkezine olan uzaklığı 67 kilometredir.  1988 senesinde ilçe statüsüne geçen Kovancılar’da Ekinözü Çeşmesi, Çakırkaş Klisesi ve İbrahim Bey Sarayı gibi önemli kültürel varlıklar yer almaktadır. Halkın yarısından fazlasının hayvancılık ve tarım ile uğraştığı Elazığ Kovancılar satılık daire seçenekleri için sitemizi inceleyerek sizin için uygun olan evi bulabilirsiniz.

 

 • Elazığ Baskil İlçesi: Elazığ’a uzaklığı 38 kilometre olan Baskil ilçesinde ulaşım demiryolu ve karayolu ile sağlanmaktadır. İlçede 1996 senesinde kurulan kayısı entegre tesisi bulunmaktadır. Yapılan resmi açıklamaya göre senede 68.000 ton kayısı burada üretilmektedir. Bunun dışında Baskil İlçesi Türkiye’nin en uzun demiryolu köprüsüne de ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Baskil’in Kuşsarayı köyünde yer alan köprünün uzunluğu ise 2030 metre olup, yüksekliği de 60 metredir.

 

 • Elazığ’ın Sivrice İlçesi: Turizm açısından Elazığ İlinin en önemli ve potansiyel ilçesidir. Elazığ merkezine uzaklığı 31 kilometre olan ilçede ulaşım demir ve kara yolları ile sağlanmaktadır. İlçede her sene düzenlenen Uluslararası Hazar Şiir Akşamları meşhurdur. Bu etkinliğin dışında ilçede Hazar spor şenlikleri de yine önemli etkinliklerin arasında yer almaktadır.

 

 • Elazığ’ın Maden İlçesi: İl merkezine uzaklığı 80 kilometre olan ilçe derin bir vadi üzerinde kurulmuştur. Diyarbakır yolunun üzerinde bulunan Maden İlçesi 1927 senesinde Elazığ’a bağlı bir ilçe statüsüne geçmiştir. İlçede bakır işletmeciliği popüler olup, ulaşım diğer ilçelerde de olduğu gibi demir ve kara yolları ile sağlanmaktadır. Ülkemizin bakır yatakları ile en önemli yeraltı zenginlikleri arasında yer alan Maden İlçesinde 2013 senesinde yapılan nüfus sayımına göre toplamda 15.665 kişi yaşıyor.

 

Elazığ satılık daire seçeneklerini incelerken yukarıda belirtmiş olduğumuz ilçelere ek olarak Palu, Alacakara ve Keban ilçelerini de değerlendirebilirsiniz. Elazığ’da toplamda 10 adet ilçe bulunuyor. Ev satın alırken ilk etapta özellikleri bakımından içinize en çok sinecek İlçeyi seçerek yola çıkabilirsiniz. Elazığ’da yaşamak isteyeceğiniz ilçeye karar verdikten sonra sadece seçtiğiniz ilçeye ait ilanları listeleyerek çok daha kolay bir şekilde satın alacağınız eve karar verebilirsiniz. O halde Elazığ sahibinden satılık daire veya emlakçıdan satılık daire seçeneklerimizi inceleyerek hızlıca ev arama sürecinizi sonlandırmaya ne dersiniz?

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Elazığ Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Elazığ Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Elazığ Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Erzincan Erzincan Merkez Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Erzincan Merkez Arslanlı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Erzincan Merkez Çarşı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Erzincan Merkez İnönü Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Erzincan Merkez Mimar Sinan Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.