/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kovancılarcancel

Elazığ Kovancılar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kovancılar Satılık Daire Bakanlara Bölge Rehberi

Kovancılar satılık daire arayışınıza kısa bir ara verip ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazı tam olarak sizlere göre. Kovancılar, Elazığ’ın bir ilçesidir. Bölgenin tarihi oldukça eski dönemlere dayanır. 1934’te ülkemiz ile Romanya arasında yapılmış olan mübadele anlaşmasında oradaki 300 hanelik Türk ahalisi Elazığ’a nakledilmiştir. Kış mevsiminde olunması nedeniyle ilk olarak yakınlardaki köylere geçici olarak yerleştirilen kişiler daha sonra şu anki ilçe merkezine yerleştirilmiştir. Bu yerleşim yerine gelen göçmenler tarafından geldikleri yerdeki köyün ismi olan Kovancılar adı koyulmuştur. 1968’de belediye teşkilatı kurulmuştur. 1987 yılında da ilçe statüsüne getirilmiştir. 

Kovancılar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Coğrafyası 

Bölge Elazığ – Bingöl karayolunun 67 kilometre mesafesinde Şahmiran Dağının eteğinde yer alır. Yüzölçümü 960 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 967 metredir. İlçeye karasal iklim tipi hüküm sürer. Fakat Keban ve Karakaya Barajları inşa edildikten sonra iklimde yumuşamalar görülmüştür. En çok yağış bahar aylarında görülür. Ortalama yıllık yağış miktarı 500 ile 600 mm arasındadır. En sıcak ay temmuz ayıdır. Sıcaklık en yüksek 40 drece olarak görülür en soğuk ay şubattır. En düşük sıcaklık 20 – 25 derecedir. Yöre halkının büyük çoğunluğu hayvancılık ve tarımla geçimlerini sağlarlar. İlçe alanını yaklaşık %35’inde aile ziraatı yapılır. Başlıca yetiştirilen ürünler; soğan şeker pancarı, sarımsak, pamuk, ayçiçeği, biber ve domatestir. Hayvancılıkta ise küçükbaş hayvancılık yaygındır. 

Kovancılar Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyleri 

İlçenin 12 mahalle ve 72 köyü vardır. Başlıca köyleri; Yukarıdemirli Köyü, Aşağıkanatlı Köyü, Durmuşlar Köyü, Kolluca Köyü, Göçmezler Köyü, Çaybağı Köyü, Kuşçu Köyü, Aşağıköse Köyü, Bilalköy Köyü, Muratbağı Köyü, İsaağamezrası Köyü, Ekinbağı Köyü, Okçular Köyü, Aşağımirahmet Köyü, Soğukpınar Köyü, Mustafaköy Köyü, Hacımekke Köyü, Değirmentaşı Köyü, Kuşağacı Köyü, Saraybahçe Köyü, Çatakbaşı Köyü, Karaman Köyü, Gökçedal Köyü, Karabörk Köyü, Beşpınar Köyü, Vali Fahribey Köyü, Taşören Köyü, Salkımlı Köyü, Karasungur Köyü, Çakırkaş Köyü, Yukarımirahmet Köyü, Yenidam Köyü, İğdeli Köyü, Yoncalıbayır Köyü, Tepebağ Köyü, Yarımca Köyü, Demirci Köyü, Yılbaşı Köyü, Taşçanak Köyü, Çelebi Köyü, Yukarıkanatlı Köyü, Tatar Köyü, Ekinözü Köyü, Yeniköy Köyü, Kacar Köyü, Hacısam Köyü, Yeşildere Köyü, Çiftlik Köyü, Gülçatı Köyü, Uyandık Köyü ve Yeşilköy Köyüdür. Kovancılar satılık ev bakabileceğiniz mahallesi ise;

 • Yeni Mahallesi,
 • Bağlar Mahallesi,
 • Heybet Mahallesi,
 • Çarşı Başı Mahallesi,
 • Gültepe Mahallesi,
 • Çay Başı Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • İsmet Paşa Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Toki Mahallesi,
 • Kapıaçmaz Mahallesi ve
 • Tuna Mahallesidir. 

Kovancılar Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede 15.772 adet konut ve bu konutlara da 3,07 kişi düşmektedir. Bölgedeki işyeri sayısı ise 2.321’dir. İlçede bulunan satılık dairelerin ortalama büyüklükleri 147 metrekaredir. Kovancılar satılık daire fiyatları 102.312 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekareye denk gelen satılık daire bedeli 696 Türk Lirasıdır. Dairelerin geri dönüş süreleri ortalama 15 yıldır. Bu bir dairenin kendi satış fiyatını geri ödemesinin ortalama 15 yıl sürdüğü anlamına gelir. 

EmlakJet ev arayışlarını kolaylaştırmak için var. İstediğiniz özelliklere sahip hayallerinizdeki evlere listeleme sayfalarımız aracılığı ile dilediğiniz yerde göz atabilirsiniz. Siz de Kovancılarda satılık müstakil evler ya da daireler için sitemizde bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kovancılar Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.