/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Madencancel

Elazığ Maden Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Maden Satılık Daire Arayanlara Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Maden satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Maden, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat Bölümünde yer alan Elazığ ilinin bir ilçesidir. Bilinen tarihi kaynaklara göre yörenin geçmişi M.Ö. 2000 yılına kadar uzanır. Bölgeye Milattan önce 1050 yılında ilk olarak Mitanni Krallığı, daha sonra ise Roma, Selçuk, Asur, Osmanlı devleti hüküm sürmüştür. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe Elazığ il merkezine 80 kilometre uzaklıktadır. Ulaşım kara ve demiryolu ile sağlanabilmektedir. Maden ilçesinde yaşayan halkın büyük çoğunluğu Zaza olarak bilinir. İlçe Dicle Nehrinin kıyısına kurulmuştur. Maden ilçesinin bulunduğu bölüm vadidir ve büyük bir kısmı dağlık, engebelidir. Vadi Hazar Gölünün biraz aşağısından başlar ve Ergani ilçesine kadar devam eder. Elazığ ve Diyarbakır kara ve Demir yolları ilçeden geçer. Karasal iklim özellikleri yaşanmaktadır. Yağışlar ilkbahar aylarında yoğunlaşır ve eski yıllara göre daha fazla kar yağışı görülmektedir. Maden satılık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Palau ve Alacakaya ilçeleri,
  • Güneyinde Ergani, Çermik ve Çüngüş ilçeleri,
  • Batısında Sivrice ve Elazığ Merkez ilçeleri,
  • Doğusunda Ergani ve Dicle ilçeleri ile çevrilidir. 

Maden Satılık Daire Arayışında Olanlar İçin İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 16.608’dir. Bu sayının yüzde 49,82’si kadın, yüzde 50,18’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 937 kilometrekare, rakımı ise 1.054  metredir. 1927 yılından sonra Elazığ iline bağlanarak müstakil ilçe statüsüne yükseltilmiştir. Maden satılık konut düşünenlerin tercih edebileceği mahalleleri;

  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Camii Kebir Mahallesidir. 

İlçeye bağlı köylerden bazıları ise; Yoncapınar, Yıldızhan, Yeşilova, Ağadibek, Akboğa, Altıntarla, Arslantaşı, Bahçedere, Cumhuriyetçi, Çakıroğlu, Topaluşağı, Yenibahçe, Kumyzı, Küçükova, Naldöken, Örtülü, Plajköy, Polatköy, Sağrılı, Tekevler köyü. 

Maden Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomik Yapısı

Bakır işletmesi ilçenin ekonomik açıdan can damarını oluşturur. Gezin Beldesi turizm açısından önemli bir yere sahiptir. İsmini yöredeki bakır madenlerinden aldığı düşünülen Maden ilçesinde tarihi olarak pek çok kalıntı ve değerler barındırır. Camii Kebir ilçenin Sultan Hamit tarafından 1872 yılında yaptırılmış olan önemli eserlerin başında gelir. Diğerleri; Eski Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Hazar Gölü, Çitli Höyüğü, Şeyi Muhammet Kattal Türbesi bulunuyor. 

Sizde aradığınız evi kolayca bulabilmek için Emlakjet’in güvenilir bölgesel emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da en çok aranan ilanlardan biri olan sahibinden Elazığ Maden satılık daire ilanlarını listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Maden Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.