Emlakjet

Eskişehir Beylikova Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Beylikovacancel
Eskişehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Beylikova Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi 

Beylikova satılık daire arayan EmlakJet takipçileri için hazırladığımız yazıda ilçenin nüfus bilgilerinden emlak piyasasına kadar birçok bilgiye yer verdik. Beylikova, Eskişehir’in ilçelerinden biridir. Karasal iklim tipi hüküm sürer. Yağışları azdır. Yıllık yağışları 260 – 300 mm arasındadır. İlçenin kuzeybatısında Alpu, güneydoğusunda Sivrihisar, kuzeyinde ve doğusunda Mihalıçcık, güneybatısında Mahmudiye ilçeleri yer alır. 715 kilometrekareden oluşan bir alana sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 766 metre dolaylarındadır. Şehir merkezine 40 kilometre uzaklıktadır. Porsuk Nehrinin kıyısında yer alır. Bölge halkının geçim kaynakları hayvancılık ve tarımdır. Tarımda en çok şeker pancarı yetiştirilir. İlçede her sene düzenli olarak Süt Şenliği yapılır. İlçeden Eskişehir – Ankara demiryolu geçer. 

Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerini incelediğimizde ilçenin nüfusunun 6.953 olduğunu görürüz. Bu nüfusun %48,90’ı (3.400) kadın ve %51,10’u (3.553) erkeklerden oluşur. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit bir dağılım göstermiştir. Bölgenin 2017 yılındaki nüfusu ise 7.471’dir. Bir senede ilçede yaşayan kişi sayısında bir düşüş olmuştur. Bu sebeple Beylikova’nın nüfus artış oranı negatiftir. Bu oran -%6.93’tür. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başına denk gelen insan sayı 10’dur. 

Beylikova Satılık Daire Bakanlar İçin İlçenin Tarihi

Milattan Önce 13. Yüzyılda Etilerin hakimiyetindedir. Frigya bölgesinde yer alır. 13. Yüzyılın sonlarında Frig ve Trak akınına uğrar. Bölge daha sonra Lidyalılar, Romalılar ve Perslilerin hakimiyetine geçmiştir. Anadolu Selçuklular ile beraber bölge Türk hakimiyetine geçmiştir. İlçenin eski ismi Beylikahırdır. Bölgenin Selçuklulardan beri at yetiştiriciliği için kullanıldığı düşünülür. Bölge Selçukluların eline geçince ilk başlarda ulaşım vasıtası olarak kullanılmıştır. Atları besleme ve bakımlarını yapmak için bir merkez olarak kullanılmıştır. Çünkü bölgenin arazisi bunun için oldukça uygundur. Bölge daha sonra ordu için hayvan yetiştiren bir merkez olarak kullanılmıştır. Bu sebeple ilçenin adı Beylikahırdır. İlçe merkezi 1890’da Bulgaristan’dan gelen Pomaklar tarafından kurulmuştur. 1930 yılında bucak merkezi olmuştur. İlçedeki ahır kelimesi istenmediği için bölgenin adı Beylikova olarak değiştirilmiştir. 1987 yılında ilçe konumuna getirilmiştir.

Beylikova Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleleri

İlçenin toplamda 25 mahallesi vardır. Mahalleleri; İkipınar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Doğanoğlu Mahallesi, Parsıbey Mahallesi, Akköprü Mahallesi, Süleymaniye Mahallesi, Kızılcaören Mahallesi, Doğray Mahallesi, Aşağıdudaş Mahallesi, Yeniyurt Mahallesi, Rahmiye Mahallesi, Gökçeayva Mahallesi, Aşağıiğdeağacı Mahallesi, Yukarıiğdeağacı Mahallesi, Sultaniye Mahallesi, Halilbağı Mahallesi, Ata Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Uzunburun Mahallesi, Emircik Mahallesi, Yukarıdudaş Mahallesi, Okçu Mahallesi, İmikler Mahallesi, Yalınlı Mahallesi ve Köprübaşı Mahallesidir. Siz de bu mahaller arasında hangisinde yaşayacağınız karar verdiyseniz Eskişehir Beylikova satılık ev arayışlarınızda o mahalleyi listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. 

Beylikova Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporundaki verilere göre ilçede bulunan konutların sayısı 3.612 işyerlerinin sayısı 480’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 4,11’dir. İlçede bulunan dairelerin ortalama boyutları 95 metrekareden oluşur. Ortalama Beylikova satılık daire fiyatları 49.020 Türk Lirasıdır. Ortalama birim satılık daire bedeli 516 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışınızda bütçeniz hazırsa ilgili ilanlara emlakjet.com üzerinden kolayca göz atabilirsiniz. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Beylikova ilanlarına ve daha fazlasına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.