Emlakjet

Eskişehir Satılık Daire

araması için 2,466 ilan bulundu
search
Eskişehircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Eskişehir Satılık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Eskişehir Satılık Konut fiyatları 195.000,00 ile 45.000.000.000,00 arasında değişmektedir.
 • Eskişehir Satılık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Eskişehir Satılık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Eskişehir Satılık Daire & Satılık Ev İlanları

Eskişehir satılık daire alırken dikkat edilecekleri ve Satılık daire almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Eskişehir’de Satılık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimisine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Eskişehir’de çok önemli bir kriter oluyor.

Eskişehir, satılık daire konusunda konut çeşitliliği yüksek bir il olarak karşımıza çıkıyor. İl’deki konut talebine karşılık verebilmek için yapı stoku arttırılmaya devam ediliyor. Alıcılar Eskişehir Satılık konut talep ederken site içinde, geniş güvenlik sistemi olan bir daire satın almak istiyor. Bu yüzden Eskişehir’in yapı stoku çeşitlilik gösteriyor.

Eskişehir Satılık Daire & Satılık Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Eskişehir satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir.

Sosyo-ekonomik gelişmişlik açısından Türkiye'nin önde gelen illerinden biri olan Eskişehir Türkiye'nin en büyük Organize Sanayi Bölgeleri'nden birine sahiptir. Başlıca sanayi dalları gıda, tekstil, lokomotif, makine imalat, tuğla, kiremit ve çimentodur. Ayrıca kentte un, bisküvi ve şekerleme, beton direk, uçak bakımı ve onarımı (tusaş), sirke ve şarap, sunta ve mobilya, buzdolabı ve soba fabrikaları mevcuttur.

Yer altı zenginliği Eskişehir'in önemli ekonomik kaynaklarından biridir. Madencilik ilin sanayisinin gelişmesinde ve yıllar içinde ihracatın artışında önemli bir yere sahiptir. İl genelindeki önemli maden rezervlerinden bazıları; manyezit, krom, bor, kil, mermer ve lületaşıdır. İldeki önemli bir maden ise Etibank Kırka Boraks İşletmesi tarafından çıkarılan bor tuzlarıdır.

Eskişehir Satılık Daire & Satılık Ev Arayanlara Demografik Bilgiler

Eskişehir'in yerli halkı Manavlardan oluşmaktadır. Şehirde Kırım Tatarlarının nüfusu da fazladır. Eskişehir ili, Bulgaristan göçmenlerinin de buraya yerleşmesiyle özellikle 1950-55 ve 1965-70 dönemlerinde büyük bir nüfus artışı göstermiştir. İlin nüfusu son verilere göre 890 bin civarındadır.

Eskişehir’in İlçeleri

2022 TÜİK verilerine göre 14 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 539 mahalle bulunmaktadır. Eskişehir ilçelerine aşağıda yer verdik;

 • Sivrihisar
 • Tepebaşı
 • Odunpazarı    
 • Beylikova
 • Mahmudiye
 • İnönü
 • Alpu
 • Han
 • Çifteler
 • Mihalıççık
 • Sarıcakaya
 • Mihalgazi
 • Günyüzü

Eskişehir Satılık Daire & Satılık Ev İlan Fiyat Bilgileri

Eskişehir Satılık daire arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya Emlakjet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehir ilinde Mart 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde Satılık dairelerin fiyatları yüzde yüzde 93.77 artmıştır. Eskişehir’de Satılık evler ortalama 120 metrekaredir. Aynı özelliklerdeki ortalama Satılık daire fiyatları 471.480 TL civarındadır. Seçtiğiniz evin konumu ve daire tipi, rakamı yükseltebilir veya azaltabilir. Eskişehir'de ortalama geri dönüş süresi 22 yıldır. Eskişehir ilinde Satılık dairelerin ortalama metrekare birim fiyatı 3.929 TL'dir.

Yıllık ortalamalara bakıldığında 2022 sonu itibarıyla daire için Eskişehir ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Odunpazarı, Tepebaşı, Sivrihisar olmuştur. Örneğin Eskişehir Satılık daire Sivrihisar düşünenler için ev bedeli en çok artan ilçeler arasında yer aldığından fiyat artış göstermektedir. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlenmeniz yararınıza olacaktır.

Eskişehir Satılık Daire Seçenekleri

Tarih ve doğal güzelliklerle bezeli Eskişehir, yatırım yapmak veya yaşamak için cazip satılık daire seçenekleri sunar. Eskişehir'de satılık daireler, şehrin merkezi veya gelişen bölgelerinde bulunur. Kentin üniversite ve sanayi merkezi olması, genç ve dinamik bir nüfusa sahip olmasını sağlar. Satılık daire arayanlar, şehrin tarihi dokusunu yaşamak ve kültürel etkinliklerden faydalanmak isteyenler için mükemmel bir şans sunar. Eskişehir'in termal kaynakları ve doğal güzellikleri, sakin ve huzurlu bir yaşam arayışında olanlar için cazip bir tercihtir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.