/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Günyüzücancel
Eskişehircancel

Eskişehir Günyüzü Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Günyüzü Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Günyüzü satılık daire arıyorsanız bu yazımızda işinize yarayacak birçok bilgi bulacaksınız. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilen bölge ya da ilçe hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız ilçe rehberinde Günyüzü ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Günyüzü Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Öncelikle Günyüzü ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Eskişehir iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 789 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 995 metre olarak ölçülmüştür. Her ne kadar ilçe arazisi ova karakteristiğine sahip olsa da ara sıra dağ ve tepeler ile bu düzen bozulmaktadır. Konya iline bağlı olan Yunak ve Çeltik ilçelerine giden karayolu, Günyüzü ilçesinden geçmektedir. Günyüzü'nde toplam üç adet yayla ve mandıra bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu il ve ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin batı tarafında Yazır ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey tarafında Hamamkarahisar ve Çardaközü ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu tarafında Beyyayla ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Gecek ilçesi bulunmaktadır. 

İlçenin Eskişehir il merkezine olan uzaklığı 135 kilometredir. Sivrihisar ilçesine 39 kilometre uzaklıktadır. Türkiye başkenti Ankara iline 118 kilometre uzaklıktadır. Günyüzü satılık ev arayanlar için ilçe, bölgesinin doğal koşullarına benzer bir şekilde karasal iklim karakteristikleri hakimiyeti altındadır. 

Günyüzü Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Kısa Bir Tarihçesi

Her ne kadar Hititlere kadar uzanan bir yerleşim tarihine sahip olsa da Roma ve Bizans dönemi sonrasında ilk düzenli yerleşim Selçukluların Sivrihisar bölgesine gelmesi ile başlamıştır. 1289 senesinde ise Osmanlı Devleti hakimiyeti altına girmiştir. İlçede genellikle senelerden beridir Türkmenler ve Yürükler yaşamaktadır. Cumhuriyet ilanından öncesinde Kozağacı olarak anılmıştır. 1972 senesinde belediye teşkilatı kurulmuştur. 1991 senesinde ise resmi olarak çalışmaya başlamıştır.

Günyüzü Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Ekonomik Durumu

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Günyüzü ilçesinde toplam 6.127 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,18'ini kadınlar oluştururken geriye kalan %48,82'si erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçeni son 10 yıllık nüfus artış grafiğine göre, ilçede uzun senelerden beri süregelen bir nüfus düşüşü gözlemlenmektedir. Ancak bu nüfus düşüşü son iki yılda kendini daha az göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-4,33 olarak tespit edilmiştir. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en çok ilkokul mezunları bulunmaktadır. İkinci sırada ilköğretim mezunları, üçüncü sırada ise ortaokul mezunları gelmektedir. Her ne kadar ilçede oturanların büyük bir kısmı Eskişehirli olsa da başka illerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler ağırlıkla Ağrı ve Ankara illerinden gelmektedir.

İlçe sakinleri geçimlerini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörleri ile elde etmektedir. İlçe sınırları içerisinde sanayi sektörü mevcudiyetini gösterecek bir sanayi kuruluşu bulunmamaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sonucunda ayçiçeği, şeker pancarı, yulaf, haşhaş, buğday ve arpa gibi tarımsal ürünler üretilmektedir. 

Eğer siz de Günyüzü 1+1 merkez satılık ev gibi bölge spesifiğinde ev arama süreci içerisindeyseniz ilçede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.