Emlakjet

Eskişehir Mahmudiye Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Mahmudiyecancel
Eskişehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mahmudiye Satılık Daire Düşünenlere Tercih Kılavuzu

Mahmudiye satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerine, iklimine, bölge ekonomisine, mahallelerine ve demografik durumuna değindik. Yazının sonunda ilçe hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Mahmudiye, Türkiye’nin en gelişmiş şehri olan Eskişehir kentine bağlı bir yerleşim birimidir. Eskişehir on dört ilçeden meydana gelmektedir. Mahmudiye ise şehrin en gelişmiş sekizinci semtidir. Kent nüfusunun yaklaşık %0.92’sine ev sahipliği yapmaktadır. Mahmudiye ilçesi,  643 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Yüzölçümü bakımından kentin en büyük yerleşim birimlerindendir. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 885 metredir. Mahmudiye ilçesi kuzeyinde Merkez ve Alpu, kuzeydoğusunda Beylikova, doğusunda Sivrihisar, güneyinde Çifteler, batısında ise Seyitgazi ilçeleri ile çevrilidir. İlçe, doğal güzellikleri, köklü geçmişi ve sakin yapısı ile Eskişehir’in öne çıkan yerleşim birimlerindendir.

Mahmudiye Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Mahmudiye satılık ev tercih edecekler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin tarihinden bahsedeceğiz. Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölgeye olan bağlarınızı kuvvetlendirecektir. Mahmudiye’de insan yerleşimi çok eski çağlarda başlamıştır. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce altıncı yüzyılda başlamıştır. Hititler tarafından iskan edilen bölgede Frigler bir tarım toplumu yaratmıştırlar. Friglerden sonra birçok başka medeniyete de ev sahipliği yapan semtte, Romalılar, Persler ve Bizanslılar da hüküm sürmüştür. İlçenin kaderi 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile değişmiştir. Pasinler ve Malazgirt Ovası’nda başlayan Türk akınları, Eskişehir ve Ankara civarına kadar çok hızlı bir şekilde ulaşmıştır. İlçede birçok Türk beyliği kurulmuştur. Semt, Orhan Bey döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. Eskişehir-Ankara karayolu üzerinde bulunan semt, Ankara’dan 52 kilometre mesafede yer almaktadır. Stratejik bir konuma sahip olan Mahmudiye ilçesi 1940 yılından sonra belediye tarafından yönetilmeye başlamıştır. 1954 tarihinde ise, ilçe statüsüne kavuşmuştur. Mahmudiye satılık konut düşünenler, köklü tarihe sahip, sokakları buram buram geçmiş kokan bir yerde yaşama imkanına erişecektir.

Mahmudiye Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 TÜİK Raporu’na göre ilçede yaşayan kişilerin sayısı 7998’e ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. İlçede kilometrekareye düşen kişi sayısı 34’tür. İlçenin nüfusu 2013 yılından 2017 yılına kadar ciddi bir şekilde düşmüştür. 2017 yılından sonra ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Bu nedenle bölgenin popülasyonu bugün artma eğilimindedir.  Nüfus artış hızı ise %5.24 olarak hesaplanmıştır. İlçe, mahallelerden oluşmaktadır. Köy veya köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Eskişehir mahmudiye satılık ev tercih etmeyi düşünenler için biz bahsi geçen mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Işıklar Mahallesi 
 • İsmet Paşa Mahallesi
 • Yeni Mahallesi
 • Çal Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Türkmen Mecidiye Mahallesi
 • Mesudiye Mahallesi
 • Hamidiye Mahallesi
 • Yeşilyurt Mahallesi
 • Balçıkhisar Mahallesi
 • Doğanca Mahallesi

Eğer Mahmudiye satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Mahmudiye satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.