Emlakjet

Eskişehir Sarıcakaya Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Sarıcakayacancel
Eskişehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sarıcakaya Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Sarıcakaya satılık daire arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına kavuşmuş olacaksınız. Sarıcakaya Türkiye’nin en gelişmiş şehri olan Eskişehir kentine bağlı bir yerleşim birimidir. Eskişehir on dört ilçeden meydana gelmektedir. Sarıcakaya ise şehrin en gelişmiş on ikinci semtidir. Kent nüfusunun yaklaşık %0.58’ine ev sahipliği yapmaktadır. Sarıcakaya, 375 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği veya rakımı yaklaşık 220 metredir. Bu rakam ilçenin merkezinde biraz düşmektedir. Sakarya Nehri’nin kenarına kurulmuş olan semt, kent merkezinden yaklaşık kırk yedi kilometre uzakta yer almaktadır. Sarıcakay ilçesinin kuzeybatısında Yenipazar, kuzeyinde Göynük, doğusunda Nallıhan, batısında Mihalgazi ve İnhisar, güneyinde ise Alpu ve Eskişehir kent merkezi bulunmaktadır. Yükseltinin az olması nedeniyle ilçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurludur. 

Sarıcakaya Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgede ev satın almadan önce, o il veya ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Bu nedenle Sarıcakaya satılık ev arayanlara semtin ekonomik durumu hakkında bilgi vereceğiz. İlçenin ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçede ikamet edenlerin %80’ini geçimini tarımdan sağlamaktadır. Sebze ve meyve yetiştiriciliği gelişmiştir. Elma, portakal, nar, üzüm ve kiraz üretimi yapılmaktadır. Son dönemlerde seracılık ve ipek böcekçiliği de gelişmeye başlamıştır. İlçe topraklarının %50’si ormanlarla kaplıdır. Ancak ormanlardan çok verim alınamamaktadır. Dolayısı ile ormancılığın geliştiğini söylemek yanlış olacaktır. Semt, mermer rezervleri bakımından çok zengindir. Ancak bölgede bulunan mermer ocaklarının işletilmesi çok ekonomik olmadığından, işletmeler birer birer kapanmıştır. Bu durum ilçe ekonomisini kötü etkilemiştir. Semtin istihdam potansiyeli azalmıştır. Tarım ve hayvancılık iki ana ekonomik faaliyet olarak kalmıştır. İlçede küçükbaş hayvancılık daha yaygındır. Tarımla uğraşan ailelerin önemli bir bölümü besicilikle de ilgilenmektedir. Sarıcakaya satılık konut bakanlar eğer bahsi geçen ekonomik faaliyet kollarından birinde çalışıyorlarsa,  Sarıcakaya onlar için uygun bir yerleşim yeri olacaktır. 

Sarıcakaya Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu ve Mahalleler 

Beylikova ilçesinin nüfusu 2019 yılının Şubat ayında yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre 5080 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %51.63’ü kadın, geriye kalan %49.37’si ise kadındır.  Daha açık bir ifade ile semtte yaşayanların 2508’i erkek, 2572’si kadındır. Buna ek  olarak, ilçe kent nüfusunun yaklaşık %0.58’ine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin nüfusu 2007-2018 yılları arasında  sürekli olarak artmıştır. Popülasyonun artış hızı pozitif yönlüdür ve nüfusun artış hızı yaklaşık %1.23 civarındadır. İlçede kilometrekareye 32 kişi düşmektedir. Sarıcakaya ilçesi, on dört mahalleden meydana gelmektedir. Bu mahalleleri biz Eskişehir Sarıcakaya satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfusuna göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Sarıkaya Mahallesi 
 • Laçin Mahallesi
 • Bilal Habeşi Mahallesi
 • Beyköy Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Iğdır Mahallesi
 • Mayıslar Mahallesi
 • Düzköy Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Kapıkaya Mahallesi
 • Dağküplü Mahallesi
 • Camikebir Mahallesi
 • Beyyayla Mahallesi
 • Güney Mahallesi

Eğer Sarıcakaya satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Sarıcakaya satılık konut  ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.